2
fotot
Anna Levandi (Alar Truu)

Venemaa võistkonna koosseisus Pyeongchangi taliolümpial hõbemedali võitnud iluuisutamise paarissõitja Natalja Zabijako endine treener Anna Levandi rõõmustas piiga edu üle ja tõdes, et too on praegu õiges kohas.

"Mul oli õigus, kui ta sinna suunasin," hüüatas Levandi, kes juhendas Zabijakot kuus-seitse aastat, kuni uisutaja 14 aasta vanusena siirdus paarissõitu Jekaterina Nekrassova käe alla. ""Sinna" all mõtlen mitte ainult Venemaad, vaid konkreetselt seda treenerit ja keskust," lisas Levandi.

Zabijako esindas Eestit 2014. aastani ning teenis koos Aleksandr Zabojeviga Sotši olümpiapääsme. Siiski jäi seal käimata, sest partnerile ei antud Eesti kodakondsust. Peagi jätkas Zabijako Moskvas Nina Mozeri grupis, tema esimene partner oli Juri Larionov ning 2015. aasta suvest Aleksandr Enbert, kellega koos võistleb ta praegugi.

"Seal on paarissõidu harrastamiseks õiged tingimused. Sel tasemel, kus Natalja praegu asub, pole see mingi naljategemine. Paarissõit pole tavaline sport. Tal on superpartner, ümber kogu treenerite ja abiliste tiim, arstid, füsioterapeudid. Lisaks on olemas rahaline tugi ja elamistingimused.

Eestis seda kõike pole, siin pole mõtet lolli mängida. Me ei saa teha ükskõik mida. Selle taseme - paarissõidu olümpiamedali - jaoks pole Eestis tingimusi," ladus Levandi välja karmi tõe.

Zabijako pere elab Tallinnas ning Levandi sõnul käib uisutaja tihti Eestis - nii palju, kui treeningud-võistlused lubavad. "Ikka suhtleme temaga edasi, räägime, annan nõu. Natalja on selle üle väga tänulik. Minu nägemuses pole treener sportlasele ainult natuke aega treener - elan ka hiljem kõigile kaasa," rääkis Levandi.

Võistkonnavõistlus tervikuna meeldis Levandile. "See on natuke teistmoodi üles ehitatud, aga kui sõidad oma kava kehvalt, maksab see võistkonnale kätte. Just nii juhtus Venemaa üksiksõitja Mihhail Koljadaga lühikavas. Milline tema pommitamine siis algas! Aga õigustatult. Iga sportlane vastutab võistkonna ees, sa pead kaaslaste tööd austama ja väärtustama. Venemaa oli niigi suure vaevaga sinna kohale saanud."

Jaga artiklit

36 kommentaari

Z
Zupi  /   08:30, 13. veebr 2018
Eesti sport lamab lastevanemate õlul! Riigi raha jätkub täpselt nii palju kui kinnisvara ärikad saavad oma 50% kasumi kätte ja mingi huvitava nipiga koostatud tipptreenerite nimekirja toitmiseks. Algajate ja keskastme treenerite palgad, üürid, kulud vahenditele maksavad kinni lapsevanemad! Kusjuures noorsoo sportlaste toetused lähevad kõik vanurite treeneritele, kes enamuses on tublid asjaajajad ja jutumehed, aga teaduslikust spordist ei tea muhvigi! Meil oodatakse Martinsoni sõnul üllatust! Ausalt - spordi Aasta preemia tuleb anda Aasta isale ja Aasta emale, kes panustavad sporti kõige rohkem.
J
juga  /   01:37, 13. veebr 2018
Tingimusi? Kas jääd ei ole? Elamistingimuste puhul on sportlased alati hotellitoas elanud. Pigem ei ole ikka tasemel treenereid.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis