Biathlon - Winter Olympics Day 3 Sweden's Sebastian Samuelsson crosses the finish line to win silver followed by Germany's Benedikt Doll in third place in the men's 12,5km pursuit biathlon event during the Pyeongchang 2018 Winter Olympic Games on February 12, 2018, in Pyeongchang. / AFP PHOTO / Jonathan NACKSTRANDFoto: JONATHAN NACKSTRAND
Pyeongchang 2018
12. veebruar 2018, 14:34

Ermits ja Lessing kahvatud

Ülivõimas Fourcade pesi häbi maha, Rootsile uskumatu üllatusmedal (11)

Pyeongchangi taliolümpial võitis meeste laskesuusatamise 12,5 km jälitussõidu prantslane Martin Fourcade, kes tõusis esimeseks sprindi kaheksandalt kohalt.

Karjääri kolmanda olümpiakulla võitnud Fourcade eksis küll esimeses lamadestiirus ühel korral, aga kahes järgmises tiirus oli prantslane erinevalt konkurentidest täpne. Viimasesse tiiru tuli Fourcade teiste ees ligi 40sekundilise eduga, tabas taas kõik märgid ja võis pealtvaatajatele rusikat viibutada.

Teise koha nimel pidasid tulise heitluse maha sakslane Benedikt Doll ja 20aastane rootslane Sebastian Samuelsson. Lõpus oli teravam rootslane ja teenis elu esimese olümpiamedali. Samuelssoni medal on seda üllatavam, et MK-sarjas oli tema senine parim koht 13. Jälitussõitu alustas ta 14. positsioonilt.

Sebastian Samuelsson edestas tänu lõpuspurdile sakslast Benedikt Dolli. Foto: JONATHAN NACKSTRAND

Sprindis triumfeerind sakslane Arnd Peiffer jäi hätta püstitiirudes ja langes kaheksandaks. Teiselt kohalt alustanud tšehh Michal Krcmar (7 trahvi) pudenes 30ndaks ja kolmandalt positsioonilt lähte saanud Itaalia esindaja Dominik Windisch (5 trahvi) ei suutnud täna enamat 16. kohast.

Endiselt pole medalile lähedale jõudnud Fourcade selle hooaja suurim konkurent Johannes Thingnes Bö (Norra), kes sai täna kuue trahviringi juures 21. koha.

Tulemused:

Eestlastest olid võistlustules Kalev Ermits ja Roland Lessing. Ermits (1+3+0+2) sai 41. koha (+4.51,3), Lessing (2+1+3+1) piirdus 53. kohaga(+6.02,7).