Aleksander Bolšunov. (CARLOS BARRIA)

Pyeongchani talimängudel meeste murdmaasuusatamise sprindis pronksi võitnud Aleksander Bolšunovi jaoks oli tegemist täieliku üllatusega. 

"Olin nädal aega haiglas, mul oli üle 40 kraadine palavik," meenutas 21aastane venelane võistluse järel kodumaa meediale paari nädala tagust aega. "Haigus murdis mind kohe pärast Tour de Ski´d (lõppes 7. jaanuaril)."

Bolšunov kaotas haiguse ajal palju kilosid ning olümpiamängud näisid tol hetkel vaid unistusena. "Ausalt öeldes lootsin tol hetkel, et saaksin lihtsalt terveks ja tahaksin igapäevast elu elada. Mingil hetkel ma isegi enam ei mõelnud olümpiast, tahtsin lihtsalt igapäeva ellu tagasi saada," tõdes ta. 

Bolšunovi medali oli igatahes üllatav, sest noorele sportlasele oli see olümpiadebüüdiks. Varasemalt on tal õnnestunud MK-sarjas end poodiumi madalaimale astmele võidelda. 

Jaga artiklit

4 kommentaari

M
mm  /   19:48, 13. veebr 2018
meie "ässad" teeved hoolega trenni ja siis tuleb HIRMUS PURAKAS - 18 koht ja ollakse endaga ülimalt rahul, miks nii lahja koht rahuldust pakub ?
U
Urmas Välbel  /   19:37, 13. veebr 2018
oligiii õigus - kuigi Venemaa koondise parimad jäeti poliitilistel põhjustel olümpialt kõrvale, polnud sellest abi. Tulid mehed ja naised "metsast" ning võitsid sprindis 2 pronksi ja suusavahetusega sõidus Norra trio järel 4.-da koha. Kas keegi on nendest kolmest sportlasest varem kuulnud?

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis