Kristjan Ilves Pyeongchangis. (AFP/Scanpix)

Kahevõistleja Kristjan Ilves (21) hüppas normaalmäel (HS 109) 104 meetrit ja teenis 112,8 punkti, mis andis 9. koha.

Mis hüppe lõpus juhtus? „See on see tuulepoiss, mis muud ikka," lausus ta Eesti ajakirjanikele. "Jäin otsa peal natuke ehk hiljaks, ei saanud päris peale. Tuul muutub, terve mägi on õhuauke täis. Oleks nõks rohkem tahtnud, aga pole hullu. Olud on sellised, et võib ükskõik mida saada. Austerlane mu järel hüppas üldse 90 peale (Wilhelm Denifl 92 m - M.T.), tuleb õnnelik olla."

Arvestades treeninghüppeid suutsid end täna kokku võtta? Proovihüpe samuti 104 meetrit. "Proovihüpe oli tehniliselt kõige parem siin mäel üldse. Praegu oli mingi teema, enne otsa peale jõudmist käis ilge tuulepuhang läbi, mis lõi veits kõikuma hoovõtu. Kiirus oli ka 0,6 km/h kehvem võrreldes proovihüppega, kuigi poom oli sama. Aga see on ilm, selle vastu ei saa. Pole hullu, suusasõit on ees, arvan, et koht tuleb 10 piirimail [pärast hüppeid]."

Suusasõidus tuleb punditaktika? "Täna on vaja taktikaliselt hästi sõita, tuul on meeletu. Üks päev tegin kiirendusi, jäin poole laskumise peal seisma. See oli suht müstika. Loodetavasti [ilm] natuke rahuneb."

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
Miki  /   11:29, 14. veebr 2018
Ikka väga nutune see suusapool. Ja hale naljakas finish jube vahe kas oled 15 või 16 :D. Putru läheb veel nagu vanakoolimehed ytlevad ;)
M
maakas  /   11:25, 14. veebr 2018
Näete ise ka, raha enam sportlastele maksta ei ole, sest keegi enam ei joo ja aktsiisid ei laeku! See tõttu sporditulemused ka alla normi. Treenida ja harjutada võib kodus, selleks ei pea Koreasse sõitma. Sama hädas ka kultuuriinimesed. Vot see meie punavalitsus! Kaua võib?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis