Pyeongchang 2018

ÕL OLÜMPIAL | Kristjan Ilves: kindlasti olen võimeline koha mõttes paremaks (5)

Mart Treial, Pyeongchang, 14. veebruar 2018, 12:21
Kristjan Ilves Pyeongchangi suusarajal. Madis Veltman / Ekspress Meedia
Kahevõistleja Kristjan Ilves (21) saavutas Pyeongchangi normaalmäe võistlusel 16. koha, mis tähistab Eesti koondise parimat kohta Lõuna-Koreas. 

Mehe enda suu nurgad olid pärast võistlust suhteliselt sirged. "Kui päev kokku võtta, siis keskmine sooritus," lausus ta Eesti ajakirjanikele. "Hüppemäel, nagu näha, olid olud üpris võimatud. Peab natuke õnne tänama, et sain enam-vähem olud.

Samal teemal

Oleks võinud paremat tuult saada, aga võinuks minna ka nagu Graabakil ja Schmidil. Loterii ta oli. Kõige parem meel on selle üle, et sain hea hüppefiilingu tagasi. Suurele mäele on mõnus minna."

Suusasõiduga andis ta ära seitse kohta. "Panin taktikaliselt valesti. Võtsin kohe jaapanlase (Yoshito Watabe - M.T.) kinni. Siis tuli [Johannes] Rydzek hirmsa hooga, sõitsin tema järel. Võinuks rahulikumalt koos prantslastega alustada, olnuks ühtlasem sõit. Esimesed kaks ringi tõmbas natuke kinni ära. Tõusud olid okeid, aga tuulised platood olid rasked."

"Läksin ikkagi maksimumi võtma. Olnuks hea päev, siis oleks ilusti Yoshitoga sõitnud. Täna jäi kergelt enda tunde taha. Kehv ei olnud, hea ka mitte. Keskmine. Kas parem taktika korral olnuks koht parem, ei tea, aga kogu aeg."

Mis see maksimum oli peas? "Esikümme oli täna natuke palju, aga 12.-13. koht olnuks maksimum. Tegelikult prantslane ja jaapanlane olid viimasel ringil suhteliselt lähedal, aga siis tuli ameeriklane, sõitsime koos ja lõpus võtsin ära. Kõike arvestades oli täna 16. koht maksimum."

Kohast: "16. koht pole paha, aga kindlasti olen võimeline koha mõttes paremaks. Suur mägi tuleb, hetkel hüppekindlus on olemas. Arvan, et seal annab palju rohkem võita. Oletada on mõttetu, aga arvan, et esikuuikus [suusarajale] startida on reaalne suurel mäel."

5 KOMMENTAARI

ä
ära ennast 14. veebruar 2018, 18:59
põhja kõrveta. Ei ole vaja seada suuremaid eesmärke, kui võimeid jätkub. ikka tasapisi, siis ei tule vigastusi ja tagasilööke. Järgmisel olümpial peaksid maksimumi suutma teha.
m
maali 14. veebruar 2018, 15:46
Tubli noormees ! Tubli keskmikuna suutis jõuda võistlejaterea esimesse poolde, mis peakski Eesti sportlaste eesmärgiks olema. Kui ikka talimängudel põ...
(loe edasi)
Loe kõiki (5)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee