Pyeongchang 2018

Ajaloolise kuldmedali võitnud geisportlane: tunnen, et võin uhkusest lõhki minna (14)

Ohtuleht.ee, 14. veebruar 2018 18:37
Meagan Duhamel ja Eric Radford.Foto: MLADEN ANTONOV
Pyeongchangi iluuisutamise võistkondlikus mõõduvõtus kuldmedalid kaela saanud Kanada koondisesse kuulus teiste seas ka Eric Radford, kellest sai esimene avalik meessoost geisportlane, kes trimfeeris talimängudel.

Radford kuulus koondisesse paarissõidus, kus tema kaaslaseks oli Megan Duhamel. 33aastane mees kirjutas võidu järel Twitterisse: "See on imeline! Tunnen, et võin uhkusest lõhki minna!"

Rahvusvahelise Olümpiakomitee sportlaskomisjoni juht Angela Ruggiero nimetas Radfordi saavutust fantastiliseks. "Ta sillutab teed ja saatis laiali ülemaailmse positiivse sõnumi, et kõiki tuleb võrdsena võtta ja igaüks peab saama võimaluse osaleda olümpial," ütles ta.

Radfordiga samal võistlusel võitis USA koondise rivistuses pronksi ka Adam Rippon, kellest sai ajaloo esimene avalik gei, kes kuulus Ühendriikide talimängude koondisesse.

Kuulsaim ja tituleerituim Pyeongchangis osalev ja seksuaalvähemuste hulka kuuluv sportlane on aga kümme olümpiamedalit võitnud Hollandi iluuisutaja Ireen Wust. Ta on avalikult tunnistanud, et on biseksuaal. 

Samal teemal

24.05.2018
USA tähetantsusaade sai esimese avalikult homoseksuaalse võitja
05.03.2018
Geist iluuisutäht kandis Oscarite galal sadomasoülikonda
21.02.2018
Biseksuaalne kiiruisukuninganna jäi järjekordsest kullast ilma
15.02.2018
ÕL OLÜMPIAL | Põhja-Korea tantsutüdrukud - olümpia rokkstaarid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee