Kanada koondislane Wojciech Wolski (vasakul) väravat tähistamas.Foto: BRENDAN SMIALOWSKI
Pyeongchang 2018
15. veebruar 2018, 17:24

Kanada hokimehed alustasid muljetavaldava võiduga, tšehhid olid lähedal krahhile

Pyeongchangi olümpiamängude jäähokiturniiril said C-grupi esimestes mängudes võidurõõmu tunda Kanada ja Tšehhi.

Kanada alistas 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) Šveitsi. Kanadalased juhtisid juba seitsme ja poole minuti järel 2:0, värava leidsid üles Rene Bourque ja Maxim Noreau. Hiljem tegi Kanada eest kahel korral skoori Wojciech Wolski ja korra taas Bourque. Šveitsi auvärava viskas viimasel perioodil Simon Moser.

Tšehhi oli hädas esimest korda olümpiamängudele pääsenud Lõuna-Korea hokikoondisega ja võitis lõpuks 2:1 (2:1, 0:0, 0:0). Kodupubliku rõõmuks viis Lõuna-Korea seitsmendal minutil juhtima Min-Ho Cho.

Tšehhidel olid vastused kiirelt olemas. 11. minutil oli täpne Jan Kovar ja 16. minutil Michal Repik. Rohkem väravaid ei suutnud kohtumise favoriidid aga visata.