Tšehhi võib rõõmustada! Foto: BRENDAN SMIALOWSKI
Pyeongchang 2018
17. veebruar 2018, 11:04

Olümpia hokiturniiril sündis suurüllatus! (2)

Pyeongchangi olümpia meeste hokiturniiri kogub tuure ning täna hommikul toimus ka esimene suurem üllatus. Tšehhi alistas karistusvisetega tiitlikaitsja ja suursoosiku Kanada.

Üheksakordsed olümpiavõitjad kanadalased pääsesid matši juba 2. minutil juhtima. Küll aga oli tšehhidel kiire vastus olemas ning vaid mõned minutid hiljem oli tablool juba viik. Avakolmandiku lõpuks õnnestus vahtralehemaa meestel siiski 2:1 juhtima saada.

Kohe teise perioodi alguses jõudis Tšehhi aga taas sihile. Normaal- ja lisaajal kummalgi meeskonnal rohkem väravaid visata ei õnnestunudki. Järgnenud karistusvisetest suutsid Kanada mehed realiseerida vaid ühe ning tšehhide kahest tabamusest piisas, et magus võit teenida.

Tšehhi tõusis nüüd Kanada ees A-grupi liidriks. Seal mängivad veel ka Lõuna-Korea ning Šveits, kelle omavahelises praegu käivas mängus on võitu teenimas viimased.

Kanada on triumfeerinud kahel viimasel järjestikusel olümpial.