Meeste teatesõit.Foto: JORGE SILVA
Pyeongchang 2018
18. veebruar 2018, 09:50

FOTOD | NORRA VÕIM! Kläbo alistas viimasel kilomeetril noore venelase, Eesti ei suutnud eesmärki täita (11)

Pyeongchangi olümpiamängudel krooniti murdmaasuusatamise 4x10 km teatesõidu olümpiavõitjaks Norra, kes edestas Venemaa olümpiasportlasi (+9,4) ja Prantsusmaad (+36,9). Viimati võitis Norra medali 2010. aasta Vancouveri olümpial, kulla aga 2002. aastal Salt Lake Citys.

Eestil (Andreas Veerpalu, Algo Kärp, Karel Tammjärv, Raido Ränkel) jäi eesmärk ehk 10. koht täitmata, vastu tuli võtta 12. koht (+5.16,8). Kokku oli stardis 14 tiimi.

1. vahetus: Eesti avavahetust sõitis Andreas Veerpalu, kes andis Algo Kärbile vahetuse üle eelviimasel ehk 13. kohal. Veerpalu kaotas kiireimat minekut näidanud Aleksei Poltoraninile (Kasahstan) 1.36,8, aga šveitslane Baumann oli temast omakorda pool minutit aeglasem.

2. vahetus: Ülivõimsa sõidu teinud Aleksander Bolšunov läheb liidriks ja vahetusalas edestas Venemaa Itaaliat 24,5 ja Prantsusmaad 28 sekundiga. Hädas olnud Martin Johnstrud Sundby toob Norra teatevahetusse neljandana (+32,1). Kärp annab vahetuse Karel Tammjärvele üle 13. kohal (+3.27,7), meist tagapool on vaid USA.

3. vahetus: Norra tõusis tänu Simen Hegstad Krügerile liidriks, Prantsusmaa jäi maha 0,4 ja Venemaa 16,2 sekundiga. Soome oli neljas (+58,4), Itaalia viies (+1.11,8). Tammjärv tõstis Eesti 11. kohale, 10. kohal olev Šveits oli vaid viie sekundi kaugusel.

4. vahetus: Venemaa olümpiasportlaste ankrumees Denis Spitsov püüdis Norra staari Johannes Hösflot Kläbo viie kilomeetriga kinni. Prantsusmaa viimast vahetust sõitnud Adrien Backscheider jäi maha, aga suutis prantslastele siiski hinnalise pronksi kindlustada.

Võitja otsustati 1,5 km enne lõppu. Spitsov ründas esimesena, aga Kläbo suutis vastata. Siis tegi oma lükke norralane ja Spitsov jäi kohe maha. Norra teenis Pyeongchangi olümpialt üheksanda kulla ja tõusis medalitabelis Saksamaast mööda.