Alexander Bonsaksen on Sloveenia auti löönud.Foto: GRIGORY DUKOR
Pyeongchang 2018
20. veebruar 2018, 13:41

Dopinguskandaaliga võidelnud Sloveenia olümpia lõppes valusalt, Norra tegi ajalugu

Pyeongchangi olümpiamängude meeste jäähokiturniiril selgus teise veerandfinaalis koosseis. Norra alistas lisaajal Sloveenia 2:1 ja kohtub Venemaa olümpiasportlastega (OAR).

Sloveenia läks juba 7. minutil juhtima, värava viskas Jan Urbas. Norra jõudis viigini kolmanda perioodi alguses, värava autoriks Tommy Kristiansen. Lisaajal tõi Norrale võidu Alexander Bonsakseni värav, aega läks selleks 3.06.

Sloveenia poolelt ei saanud kaasa teha Žiga Jeglic, kes tarvitas keelatud astmaravimit ja sai olümpiakeelu. Uudis tuli vahetult enne tänase kohtumise algust.

Norralased tegid aga ajalugu, sest varem polnud nad olümpial veerandfinaali pääsenud. Norra hokimeeskond jõudis kaheksa hulka ka 1972. aastal Sapporos, aga toona veerandfinaale ei mängitud. Lisaks osales 12 võistkonna asemel 11.