USA naiskonna võidurõõm.Foto: AFP/Scanpix
Pyeongchang 2018
22. veebruar 2018, 09:22

Milline hokifinaal: USA ja Kanada naised selgitasid olümpiavõitja karistusvisetega! (1)

Põhja-Ameerika naised on jääl kõvad. Eriti koos hokikeppidega ja litrit taga ajades. Taas kord mängisid olümpiakulla välja USA ja Kanada ning ameeriklannad võitsid dramaatilise karistusvisete seeria lisavoorus!

Esimese kolmandiku lõpuks oli USA ees 1:0, kuid teise perioodi järel omakorda Kanada 2:1. Ameeriklannad jõudsid viigini veidi enam kui kuus minutit enne normaalaja lõppu Monique Lamoureux-Morando viskest. Tema õde Jocelyne saadeti pärast väravateta lõppenud lisaaega sooritama kuuendat karistusviset - viie esimese järel (mõlemad tiimid realiseerisid kaks katset) polnud võitja ikka selgunud. Ning perekonna Lamoureux-Morando esindaja realiseeris selle viske, USA vv Maddie Rooney nullis oma põhjanaabrite ürituse ja mäng oli läbi.

USA võitis olümpiakulla pärast 20 aastat kestnud pausi, ehkki MM-tiitleid on vahepeal teenitud palju. Neljal eelmisel olümpial oli aga võidutsenud Kanada.