Nikita Gusev tähistamas oma tabamust. Foto: BRIAN SNYDER / REUTERS
Pyeongchang 2018
23. veebruar 2018, 11:53

27 sekundit, mis Venemaa hokikoondise olümpiafinaali aitasid!

Esimesena kindlustas omale koha meeste jäähokiturniiri finaalis Venemaa olümpiaatleetide koondis, kes alistas poolfinaalis Tšehhi 3:0.Venelased asusid kohtumist juhtima, kui mängitud oli 27 minutit ja 47 sekundit. Eduka äärevahetuse tulemusena realiseeris Pavel Datsjuki söödu väravaks Nikita Gusev. Kuigi tšehhide peatreener üritas tabamust vaidlustada, väites, et venelaste number 77 (Kirill Kaprizov) takistas ebaseaduslikult nende väravavahti Pavel Francouzi, ei rahuldanud õigusemõistjad lootsi vaiet. 27 sekundit hiljem seisis tablool juba venelaste kaheväravaline eduseis, kui Ivan Telegini ja Mihhail Grigorenko eeltöö sepistas tabamuseks Vladislav Gavrikov. Meeleheitlikult väravat otsinud Tšehhi koondis võttis kaks minutit enne lõppu välja ka oma väravavahi. Sellega lõikasid nad paraku näppu, sest 21 sekundit enne lõppu lõikas Venemaa litri vahelt ning mänguvahendi saatis tühja võrku Ilja Kovaltšuk. Venemaa finaalivastane selgub täna kell 14.10, kui teise