Iivo Niskanen.Foto: KAI PFAFFENBACH
Pyeongchang 2018
24. veebruar 2018, 09:11

Alaveri ja Veerpalu Kasahstani õpilane kustus täielikult!

Niskanen tõi Soomele esimese olümpiakulla, Kärp ohustas eestlaste parimat kohta (7)

Pyeongchangi olümpiamängude murdmaasuusatamise kuningliku ehk meeste 50 km klassikamaratoni võitis soomlane Iivo Niskanen, kes edestas 18,7 sekundiga venelast Aleksandr Bolšunovi.

19. kilomeetril raputasid konkurendid maha Niskanen ja Aleksei Poltoranin (Kasahstan). Esialgu ei suutnud keegi nendega kaasa minna, aga 25 km peal hakkas duot jälitama Bolšunov. Venelane sai esmalt kätte Poltoranini ning jättis Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu õpilase kiirelt maha. 37,5 km peal püüdis ta kinni ka Niskaneni.

Lõpus oli Niskanen uute suuskadega siiski teravam ja Bolšunov tema vastu ei saanud. Pronksiheitluse pani kinni venelane Andrei Larkov, Poltoranin kustus täielikult ja kukkus lõpuks 15. kohale (+5.15,0).

Kärp sõitis suurema osa distantsist 13.-20. koha peal. 39-40 km peal jäi ta konkurentidest pisut maha, aga leidis õige pea uue energia ja lõpetas 17. kohaga (+5.23,6). Kärbi varasem tiitlivõistluste parim koht oli 21. (Faluni MMi 2015). Eestlaste parimat kohta hoiab Pyeongchangis Kristjan Ilves, kes sai kahevõistluse normaalmäe võistlusel 16. koha.

Andreas Veerpalu sai 38. koha (+12.51,1).