Kanada mängumehed litrit väravasse saatmas. Foto: JUNG YEON-JE
Pyeongchang 2018
24. veebruar 2018, 16:34

Lohutusauhinna teeninud Kanada pakkus publikule tõelise väravatesaju

Eile üllatuslikult Pyeongchangi meeste hokiturniiri poolfinaalis Saksamaale alla jäänud Kanada koondis sai täna kaela lohutusauhinna, alistades pronksikohtumises tšehhid 6:4. Kanada asus kohtumist juhtima mängu üheksandal minutil, kui rikošeti võtnud litrile sai kõige kiiremini jaole Mat Robinson. Ometi oli tšehhidel Martin Ruzicka näol juba 16 sekundit hiljem vastus olemas ning tablool ilutsesid 1:1 viiginumbrid. Viigiseisu said tšehhid nautida aga ainult 15 sekundit, sest siis viis Kanada 2:1 ette Chris Kelly. Esimesele pausile mingi aga juba kanadalaste 3:1 eduseisus, sest mängu 16. minutil oli täpne veel Derek Roy. Pronksikohtumise teine kolmandik kulges väravateta, kuid viimasel perioodil saadi taas punn eest. 46. minutil viis Andrew Ebbett Kanada 4:1 ette, kuid 36 sekundit hiljem oli nende edu taas kahe värava peale sulanud, kui täpne oli Jan Kovar. Viimase 11 minuti jooksul virutati veel neli väravat, Kanada poole pealt märgiti tabamuste autori