Korvpall

UUES BASKETBALLIS | Suure venna jälgedes kossurada sammuv Tom Kaldre 

Karl Juhkami, 26. veebruar 2018, 06:24
Gert Kullamäe tulekuga Tallinna Kalev/TLÜ peatreeneritoolile on Tom Kaldre peamiseks eesmärgiks saanud mängutempo üleval hoidmine, et vanemad mehed ka jooksma saada. Foto: Tiina Kõrtsini

Gert Kullamäe tulek Tallinna Kalev/TLÜ etteotsa ei elavdanud mitte ainult klubi, vaid mõjus positiivse energiasüstina ka Tom Kaldrele. Legendaarse täpsusküti käe all on 19aastane tagamees saanud võimaluse, millest kahe käega kinni haaras ega kavatsegi lahti lasta.

Jõgevamaalt Avinurmest pärit Kaldresse süstis korvpallipisiku seitse aastat vanem vend Sven, kes omal ajal praeguse Rapla abitreeneri Toomas Annuki käe all pallimas käis. Kui teismeliseeas kossuhuvilised suviti laagritesse sõitsid, reisis kaasa ka kuueaastane Tom. Sealt see pihta hakkaski.

“Tiimiga ma asju kaasa ei teinud. Meeskonnatrennide ajal jõlkusin niisama ringi, aga kõik individuaalsed harjutused tegin kaasa,” meenutab Kaldre lapsepõlve. Kuna korvpallitrennid toimusid vaid paaril korral nädalas, sai kõrvalt tegeletud ka kergejõustiku ja võrkpalliga. Sisuliselt peab Tom tänama tehnikagurusid, kes nutitelefone veel ülemaailmselt kättesaadavaks polnud teinud. Väikeses kohas oli parimaks ajaviiteks sport.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

12. märts 2018, 11:10
UUES BASKETBALLIS | Indrek Kajupank: tunnen, et olen praegu eelmise hooaja vari. Mul on veel kõvasti juurde panna
5. märts 2018, 18:35
UUES BASKETBALLIS | Martin Dorbek versus Jaan Puidet - kumb on parem?
1. märts 2018, 14:19
UUES BASKETBALLIS | Vennad Pehkad ujumisest, G4S Noorteliigast meistriliigas ja tulevikuplaanidest
23. veebruar 2018, 08:40
UUES BASKETBALLIS | Blokimasin Kadri-Ann Lass: proovin WNBAsse saada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee