Pilt on illustratiivne. (STEVE MARCUS)

USA luure andmetel üritasid Venemaa heaks töötavad häkkerid mängude avatseremoonia ajal tungida sadadesse arvutitesse, mis Pyeongchangi olümpiastaadionil kasutuses olid. 

Pyeongchangi mängude ametnikud on tunnistanud, et neid tabas mängude avatseremoonia käigus ulatuslik küberrünnak, kuid pole senini kommenteerinud, kes selle taga oli.

Kuigi algselt liikus ka infot, et küberrünnakut koordineeriti Põhja-Koreast, siis väljaanne Washington Post kirjutab kahele anonüümsele USA luureanalüütikule tuginedes, et tegelikult olid IT-sõdurid Venemaa sõjaväe palgal. 

Avatseremoonia käigus oli staadioni lähiümbruses probleeme internetiga, TV-signaali edastava süsteemiga ja periooditi oli maas ka olümpiamängude kodulehega. Mitmed inimesed ei saanud seetõttu ka oma piletit välja printida, mistõttu jäi niigi pooltühi staadion veelgi tühjemaks. 

Analüütikute hinnangul oli tegemist Venemaa poolse kättemaksuga Rahvusvahelise Olümpiakomiteele (ROK), kes keelas Venemaa sportlastel Pyeongchangis oma riiki esindada, sundides neid kandma Venemaalt pärit olümpiaatleetide dresse. 

Jaga artiklit

15 kommentaari

R
Raivo  /   23:23, 26. veebr 2018
Kindlasti tuleb siit pasarahe kaela, aga avaldan siiski oma arvamust, kui venelased oleks tahtnud sellist asja teha, siis oleks kogu see olümpiaprogramm vastu taevast läinud, on ju Venemaal nii kanged häkkerid, et tegid Trumpist Ameerika presidendigi, paljudest muudest asjadest rääkimata, mis see pisike olümpia neil segi oleks olnud lüüa. Ju seal ikka omad küla jorsid põletasid valet piipu ja ekslesid arvutites.
S
sid  /   22:31, 26. veebr 2018
No on venemaa ikka alatu riik.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis