Pyeongchang 2018

PÖÖRAME MEDALITABELI PAHUPIDI! Mis riik mekkis Pyeongchangis kõige rohkem viimase koha kibedust? (1)

Siim Kera, 27. veebruar 2018, 00:10
PEA EES VIIMASTE KOHTADE SUUNAS: Lõuna-Korea esindaja Kyoungeun Kim lõpetas naiste vigurhüpped auväärse punase laternana. Foto: REUTERS

Olümpiamängude viimased satuvad tähelepanuvihu alla tavaliselt vaid siis, kui tegemist on mõne eksootilise riigi bobitaja või suusatajaga, kes sohvasportlase masti tulemusega vaevaliselt üle finišijoone ukerdab. Õhtuleht nõuab õiglust!

Norralaste meeletust taliolümpiast on räägitud söögi alla ja söögi peale – 39 võidetud medalit on uus rekord. Aga mis pilt joonistub välja, kui võtta ette Pyeongchangi 102 ala ning pöörata protokollid pahupidi? Milliste riikide sportlased paigutasid end kõige rohkem viimase kolme hulka?

Kuidas tabelit koostasime? Suusahüpetes me kvalifikatsiooni ei arvestanud, pärismedaleid jagatakse ikkagi lõppvõistlusel! Diskvalifitseeritud või võistlust mitte lõpetanud atleedid jäid samuti välja – langeb ju osadel aladel sportlasi nagu loogu. Lugemata jäid mäesuusatamise võistkonnavõistlus, kus kaheksandikfinaalis langenud jäid kõik positsioonidele 9.-16, ning Saskia Alusalule võimsa neljanda koha toonud ühisstart, kus vähemalt Pyeongchangi OMi kodulehe järgi poolfinalistidele lõppkohti pole jaotatud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. veebruar 2018, 00:10
Pyeongchang 2018: Norra medalisadu, doping ja ajalooline geisuudlus
26. veebruar 2018, 22:38
NII SEE JUHTUS | Sport 26.02: Pyeongchangi mängud on läbi. Millised on spordipeo järelkajad?
26. veebruar 2018, 19:20
Olümpial põrunud Emil Iversen kavatseb kolme kullaga pärjatud Kläbolt šnitti võtta
26. veebruar 2018, 18:30
Venemaa häkkerid üritasid Pyeongchangi mängude avatseremooniale vee peale tõmmata

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee