Venemaa hokimehed olümpiakulda tähistamas. (GRIGORY DUKOR)

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov sõnas esmaspäeval meediale, et Venemaa sportlaste Pyeongchangi mängudelt toodud medalid näitavad selgelt, et 23. taliolümpiamängud kulgesid Venemaa jaoks edukalt. 

"Venemaa spordis on peamiseks näitajaks medalid. Sellest vaatenurgast lähtudes on täiesti võimalik rääkida sellest, et need olümpiamängud olid meie jaoks edukad," sõnas Peskov ajakirjanikele. 

Pyeongchangi mängudele kokku 168 sportlast saatnud Venemaa sai kuldmedali üle rõõmustada vaid kahel korral. Kaks päeva enne olümpiamängude lõppu avas nende kullasaldo 15aastane iluuisutaja Alina Zagitova. Mängude viimasel päeval krooniti nende meestekoondis ka jäähoki olümpiavõitjaks 

Kokku jäi Venemaa sportlaste saldoks Pyeongchangi mängudelt 17 medalit (2 kulda, 6 hõbedat, 9 pronksi). 

Ühest medalist jäid venelased mängude ajal ka ilma, sest curlingu segapaarismängus koos abikaasa Anastasija Brõzgalovaga pronksile tulnud Aleksander Krušelnitski jäi dopinguküttidele vahele meldooniumi tarvitamisega. 

Jaga artiklit

14 kommentaari

R
Room  /   09:43, 28. veebr 2018
Hokis oli venelaste võit etteennustatav. Ma kirjutasin sellest juba siis, kui venelased kaalusid veel olümpiast üldse eemalejäämist. Juba siis oli selge, et vähemalt hokis oli see venelastele NHLi hokimeeste kõrvalejäämise tulemusena parim võimalus võita. Nii ka läks.
Ä
ätt.  /   09:10, 28. veebr 2018
Kui praegu maailameedias ringi liikuvast venemaa kohta käivast infomürast uskuda 25% siis oled ka veel ligi poolega petta saanud.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis