Oliver Venno (valges).Foto: CEV
27. veebruar 2018, 21:47

Korralik saavutus! Oliver Venno aitas koduklubi eurosarja poolfinaali

Teisipäeva õhtul peetakse järjekordsed mängud Euroopa klubisarjades, kus teeb kaasa ka kolm eestlast. Mänguõhtu kõige varasemas matšis saatis edu Oliver Vennot ja Ankara Maliye Piyangot, kes jõudsid CEV Challenge Cupi poolfinaali.

Venno koduklubi alistas veerandfinaali korduskohtumises Bulgaaria klubi Montana võõral väljakul kindlalt 3:0 (25:22, 25:16, 25:14) ning tagas pääsu poolfinaali. Ka avakohtumises oli Maliye Piyango võtnud kindla 3:0 (25:20, 25:18, 25:22) võidu. Kui avamängus tõi Venno 21 punkti, siis täna panustas Eesti koondise diagonaalründaja võitu 8 punkti (+5), kirjutas Volley.ee.

Tugevuselt teises sarjas ehk CEV Cupil peetakse samuti veerandfinaalide kordusmängud ja võistlustules on Andri Aganits ning tema Prantsusmaa meistriliigasse kuuluv koduklubi Montpellier. Vastaseks on Itaalia klubi Verona, kellele Montpellier avamängu 1:3 (24:26, 25:27, 25:22, 22:25) kaotas. Kordusmäng algas Eesti aja järgi kell 21.00.

Naistest jõudsid Eesti rahvusnaiskonna üks liidreid Anu Ennok ja Pfeffingeni Sm´Aesch (Šveits) CEV Challenge Cupil samuti veerandfinaali, kus vastaseks oli Kreeka klubi Piraeuse Olympiacos.

Avakohtumises jäi Olympiacos peale 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:19). Kordusmängus ei andnud Olympiacos Pfeffingenile mingit võimalust, võttes 3:0 (25:4, 25:18, 25:20) võidu ja edenedes poolfinaali. Ennoki arvele jäi 4 punkti (-3).