Pyeongchang 2018

KORRALDAJATE TÄIELIK ÄMBER? Uudishimulik turist jalutas sportlaste keskel lõputseremooniale: mõtlesin, et olen idioot, kui ei proovi 

Toimetas Karl Juhkami, 28. veebruar 2018, 16:28
Niklas Högstedt olümpiamängude lõputseremoonial.  Instagram @niklashogstedt
Olete kunagi mõelnud, mis tunne on olümpiamängude lõputseremoonial jalutavatel sportlastel? Kas neil külm või soe? Kas nad on seal kohustuslikus korras või vabatahtlikult melu nautimas? See rootslane teab nüüd nendele küsimustele vastuseid. 32aastane Nikhlas Högstedt suutis kõikidest turvakontrollidest ja -nõuetest hoolimata hiilida Pyeongchangi talimängude lõputseremooniale ning nautis atleetide keskel kogu seda tralli. Rootslane asus Pyeongchangi olümpiastaadione ruumides omapäi rändama lihtsal põhjusel - ta soovis olümpiatulest pilti teha. Ja võimalikult head! Nii asuski sihikindel mees ruumist ruumi ekslema. "Kohtasin oma teel mitmeid ametnikke ning pärisin kõigilt, kas siit saab olümpiatule lähedale, sest soovin head pilti," sõnas Högsted ajalehele Aftonbladet. "Ühel hetkel jõudis ruumi, kus inimesi oli juba päris vähe. Arvasin, et töötajad saadavad mu siis uksepealt tagasi, kuid nemad osutasid hoopis, et mine sinna.""Ma pöörasin siis ümber ja jõllita"Ma pidin ennast mõne koondise sekka sokutama. Mu esmane valik oli muidugi Rootsi, kuid nemad polnud asjast huvitatud. Seejärel läksin ühe väikese koondise juurde, kellega mu riided kõige enam ühtisid. Nad olid kohe nõus. "Muidugi võid sa kaasa tulla," sõnasid nad. Hiljem tahtsid paljud neist minuga pilti teha ning ka minu kõrval jalutada. Staadionil hoidsin inimeste keskele, et ükski turvamees minu riietust eristada ei suudaks."

Tagantjärele meenutades leiab rootslane, et tegemist oli korraldajate poolse suure eksimusega. "Selline asi ei tohiks olla võimalik. Väga paljud sportlased olid hämmingus, arvestades seal kasutusel olevaid turvameetmeid. Aga see oli ideaalne lõpp mu reisile ja mälestus kogu eluks," sõnas Högstedt. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee