Talisport

Eesti laskesuusatamise suurim probleem: konkurentsi puudumine (13)

Ats Kuldkepp, Otepää, 1. märts 2018, 00:05
ÜLES: Eesti noortest parimas seisus olev Kristo Siimer usub, et tal on võimalus kunagi laskesuusatamises tegusid teha. Üldiselt noorte seis siiski kuigi helge ei paista.Foto: Aldo Luud

Eesti laskesuusatreenerid murravad pead, kuidas asendada kogenud tegijaid. Kuigi Roland Lessing (39) ja Kauri Kõiv (34) pole kinnitanud, et lõpetavad selle hooajaga karjääri, siis millalgi see juhtub. Ent nagu näitavad esmaspäeval Otepääl alanud noorte ja juunioride MMi tulemused, siis mantlipärijaid napib.

Eesti noortekoondise ja Audentese Otepää filiaali treener Karel Viigipuu ei keeruta: laskesuusa järelkasvu seis on kehvavõitu ja eriti puudutab see kandepinda. Just väike kandepind on tema hinnangul põhjuseks, miks Eesti ei ole praegu ühtegi tipplaskesuusatajat.

„Mitu Eesti laskesuusatajat sõidab stabiilselt esikümnesse? Mitte ühtegi. Mitu jalgpallurit on maailmas läbi löönud? Üks, Ragnar Klavan. Mitu noort tegeleb Eestis laskesuusatamisega? Umbes 120. Aga mitu jalgpalliga? Põhimõtteliselt kõik ülejäänud. Minu nägemus on see, et andke igale laskesuusaklubile 20 kümneaastast hea koordinatsiooniga jalkapoissi ja hakkame tööle,“ räägib septembris ametipostile asunud Viigipuu. Tõsi, selline asjade käik jääb vaid unistuseks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. aprill 2018, 00:10
Ats Kuldkepp | Eveli Saue pole laskesuusatajate nigelas kuvandis süüdi
31. märts 2018, 17:14
2012. aastal karjääri lõpetanud Eveli Saue võitis Eesti meistrivõistlustel hõbeda
7. märts 2018, 21:37
Ootamatu terviseprobleem jätab Roland Lessingu Kontiolahti MK-etapilt kõrvale
3. märts 2018, 16:31
Venemaa kindlustas Otepää MMil medalitabeli võidu, üks eestlane pääses jälitussõitu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee