Pyeongchang 2018

Dopingupatuse curlingumängija naine otsustas mehele truuks jääda!

Dopingu tõttu pronksmedalist ilma jäänud Venemaa sportlane: tõestame järgmisel olümpial, et see oli naeruväärne juhtum (1)

Toimetas Karl Juhkami, 1. märts 2018, 18:29
Aleksander Krušelnitski ja Anastassia Brõzgalova Cathal McNaughton
Pyeonchangi taliolümpial positiivse dopinguproovi andnud Aleksander Krušelnitski tulevik on endiselt lahtine. Mees jäi küll juba ilma koos abikaasa Anastassia Brõzgalovaga curlingu segapaarismängus võidetud pronksmedalist, kuid ametlikku karistust talle veel määratud pole. Venemaa curlinguföderatsioon alustas selle nädala alguses uurimist, et tuua valgust Krušelnitski dopingujuhtumile. Mitmed inimesed sportlase ümber on jätkuvalt veendunud, et sportlane võttis dopingut kogemata või koguni sabotaaži tulemusena. "Kinnitan teile kõigile, et pole kunagi ühtegi keelatud ainet kasutanud. Meldooniumi osas antud positiivne dopinguproov šokeeris nii mind kui ka Anastassiat [Brõzgalovat]. See on väga suur löök mu mainele ja karjäärile. On ilmselge, et ainult meeleheitel sportlane kasutaks olümpiamängude eel, kui kontroll on kordades karmim, mõnda keelatud ainet," sõnas venelane Pyeongchangi mängude aegu. Praeguseks on mees esialgsest pettumusest üle saanud ning tõot

Kuigi ametlikku karistust Krušelnitskile veel määratud pole, jääb ta kindlasti eemale märtsi keskel toimuvast curlingu MMist. Abikaasa Anastassia Brõzgalovale anti suurvõistluse eel võimalus mõne teise partneriga tiitlivõistlusele minna, kuid naine otsustas abikaasale ikkagi truuks jääda.

"Jah, mulle tõesti tehti pakkumisi uue partneriga MMile minna, kuid see poleks olnud aus nende paaride suhtes, kes terve aasta jooksul on üheskoos vaeva näinud ning tiitlivõistluste pileti ise välja teeninud. Pealegi, maailmas pole ühtegi sellist partnerit nagu minu mees," sõnas Brõzgalova. 

Samal teemal

8. märts 2018, 19:05
Sisuliselt pooled Venemaa elanikud usuvad, et nende sportlased olid Pyeongchangis puhtad
22. veebruar 2018, 06:34
CAS jätab Krušelnitski-istungi ära, sest venelane ei ilmu kohtusse
20. veebruar 2018, 19:45
Venelaste dopingupatune raiub järjekindlalt: ma pole kunagi ühtegi keelatud ainet kasutanud
19. veebruar 2018, 17:45
Venemaa curlingujuht dopinguga vahelejäämisest: see oli diversiooniakt!

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee