Christian Coleman (paremalt neljas) võitis oodatud kulla.Foto: BEN STANSALL
Kergejõustik
3. märts 2018, 23:38

60 meetri jooksu maailmarekordit jahtinud ameeriklasel jäi eesmärgist puudu vaid kolm sajandikku (1)

Birminghamis jätkuval kergejõustiku sise-MMil oli oodatuimaks medalialaks meeste 60 meetri jooks, kus ameeriklane Christian Coleman lootis sel aastal juba teist korda püstitada maailmarekordi.

Coleman jooksis täna välja aja 6,37, maailmarekordist jäi puudu 3 sajandikku. Teiseks tuli hiinlane Bingtian Su (6,42) ja kolmandaks ameeriklane Ronnie Baker.

60 m poolfinaalis pidi kaasa tegema ka 41aastane Kim Collins, kuid mees ei tulnud starti. Hommikul kinnitas legend, et Birminghamis on tema karjääri viimased tiitlivõistlused.

Teised alad:

Meeste 400 meetri kaks kiireimat jooksjat ehk hispaanlane Oscar Husillos ja Dominikaani Vabariigi esindaja Luguelin Santos diskvalifitseeriti valele rajale astumise tõttu. Seega läks kuld tšehhile Pavel Maslakile (45,47), hõbe ameeriklasele Michael Cherry'le (45,84) ja pronks Trinidadi ja Tobago atleedile Deon Lendore'le (46,37).

Meeste 800 meetri jooksu maailmameistriks krooniti poolakas Adam Kszczot (1.47,47). Hõbe läks ameeriklasele Drew Windle'ile (1.47,99), pronks hispaanlasele Saul Ordonezele (1.48,01).

Meeste kolmikhüppe võitis ameeriklane Will Claye (17.43). Hõbeda võitis brasiillane Almir Dos Santos (17.41) ja pronksi Portugali esindaja Nelson Evora (17.40).

Meeste kuulitõuke maailmameister on uusmeremaalane Tomas Walsh (22.31), hõbeda võitis sakslane David Storl (21.44) ja pronksise koha saavutas tšehh Tomas Stanek (21.44).

Naiste 60 meetri tõkkejooksu võitis suurfavoriit Kendra Harrison (7,70). Teine ameeriklanna Christina Manning (7,79) võitis hõbeda ja pronks läks hollandlannale Nadine Visserile (7,84).

Naiste 400 meetri jooksu pani kinni ameeriklanna Courtney Okolo (50,55). Teiseks tuli samuti USAd esindav Shakima Wimbley (51,47) ja kolmandaks britt Eilidh Doyle (51,60).

Naiste 1500 meetri valitseja tuli Etioopiast, nimeks tal Genzebe Dibaba (4.05,27). Kodupubliku lemmik Laura Muir sai teise koha (4.06,23) ja Hollandi esindaja Sifan Hassan tuli kolmandaks (4.07,26).

Naiste kolmikhüppes krooniti planeedi parimaks Yulimar Rojas Venezuelast, kes hüppas 14.63. Järgnesid jamaikalanna Kimberly Williams (14.48) ja hispaanlanna Ana Peleteiro (14.40).

Naiste teivashüppe võitis ameeriklanna Sandi Morris (4.95). Teiseks tuli venelanna Anželika Sidorova (4.90) ja kolmandaks kreeklanna Katerina Stefanidi (4.80).

Ja nagu kõik juba ilmselt teavad, tuli Maicel Uibo meeste seitsmevõistluses 6265 punktiga pronksile. Kulla võitis prantslane Kevin Mayer (6348), esikohale jõudis lähedale ka kanadalane Damian Warner (6343).