PINGUTUS: Jääkülmas vees suplemine tundub karm katsumus, kuid taliujumisega tegelejad oskavad mõnuleda.Foto: Tiina Kõrtsini
Deivil Tserp 5. märts 2018 00:05
Homme Tallinnas algaval taliujumise MMil kompavad võimetelage 1500 inimest 40st riigist – kõige eksootilisem osavõtja esindab Sierra Leonet. Õhtuleht uuris, miks anti tiitlivõistluse korraldamisõigus Eestile ja kuidas sportlased selleks valmistusid.

Homme Tallinnas algaval taliujumise MMil kompavad võimetelage 1500 inimest 40st riigist – kõige eksootilisem osavõtja esindab Sierra Leonet. Õhtuleht uuris, miks anti tiitlivõistluse korraldamisõigus Eestile ja kuidas sportlased selleks valmistusid.

Karmi spordiala maaletoojateks võib nimetada Henri Kaarmad ja Hannes Viherpuud. „2010 tekkis väike mõte, et teeks taliujumisvõistluse,“ lausub kolm aastat varem alaga sinasõbraks saanud Kaarma. „Esimese Pirita Openi korraldasime põlve peal. Veel võistluseelsel päeval saagisime ja puurisime Pirita jõel 50 sentimeetri paksust jääd.“

Kaarma jätkab: „Aga toona läks lumepall veerema. Jõuproov äratas välismaalgi tähelepanu ja meile hakati vaikselt rääkima, et võib-olla võtate kunagi ka MMi korraldamise enda õlgadele. Otsustasime selle lükata tänavusse aastasse, kui on ühtlasi Eesti 100.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

külmataat 5. märts 2018 13:54
ujuvad ja suplevad jääaugus kuni mõni upub või sureb infarkti. See ei ole normaalne. See on tõesti kiiksuga, aga halvas mõttes.
räägib 9. märts 2018 20:25
see taat, kes ise pole ujumist proovinud. Inimesed on visalt kinni oma vääruskumustes. Jääaugus ei ole veel mitte keegi uppunud, infarkti võib saada küll kui ise enda tervisest ei hooli ja haige südamega külma vette ronid. Loomulikult peab igaüks oma terviseriskidega arvestama. Südameinfarkti saab pigem depressioonist, aga talisuplemine aitab väga hästi igasuguse depressiivse seisundi vastu.
Endine talisupleja 5. märts 2018 13:09
Taliujumisega võivad tegeleda vaid noored terved ja tugevad inimesed ja sedagi pärast pikaaegset kohanemistreeningut. Enamikule inimestest on see aga vastunäidustatud.
Praegune talisupleja 5. märts 2018 13:34
Olen 58 ja ujun iga nädal paar korda. Tervis läheb aina paremaks ja ise lähen aga nooremaks. Haige pole kunagi talveti ja isegi nohust pääsen. Meid on palju ja mina olen üks noorimatest.
kahju endisest, 9. märts 2018 20:18
kui suurele enamikule sinu arvates?? No kui sul avastati mingi haigus, siis ei tähenda see seda, et teistele on see vastunäidustatud, tundub et sinu jutt tuleb kibestumisest. Mina olen 67 ja ei vajanud mingit treeningut ega kohanemist, kui 3 aastat tagasi hüppasin jääauku ja käin siiani, minu kogemus on see, et tervis püsib tänu ujumisele stabiilne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS