Võitlussport

Enda väitel saastunud liha söönud poksimaailma superstaar põrus dopingukontrollis (2)

Toimetas Ats Kuldkepp, 6. märts 2018 11:02
Canelo Alvarez (paremal) 2017. aasta matšis Gennadi Golovkini vastu.Foto: AL BELLO/AFP/Scanpix
Profipoksimaailma suurimate tähtede sekka kuuluv Saul "Canelo" Alvarez andis positiivse dopinguproovi. Mehhiklase uriinist leiti klenbuterooli jälgi. Ainet kasutatakse nii hingamisteede vaevuste leevendamiseks kui ka kaalu langetamiseks.

Alvarezi sõnul sattus aine tema organismi saastunud liha söömise järel, kirjutas The Guardian. Sama põhjendust on kasutanud ka teised klenbuterooliga vahele jäänud Mehhiko päritolu atleedid. Vabavõitlusega tegelevad vennad Brandon ja Augusto Moreno pääsesid võistluskeelust, USA kodakondsusega Francisco Rivera sai aga nelja-aasta pikkuse karistuse.

Saastunud liha süüdistas 2010. aastal ka Hispaania rattakuulsus Alberto Contador, aga kohtuvaidluste järel jäi ta siiski klenbuterooli tarvitamises süüdi. Contador jäi muuhulgas ilma ka 2010. aasta Tour de France'i velotuuri võidust.

Vähemalt Alvarezi põhjendus pole siiski õhust võetud, sest isegi maailma antidopinguagentuur WADA on Mehhikosse sõitnud sportlasi hoiatanud, et liha söömine pole seal riigis ohutu.

27aastane Alvarez valmistub mais peetavaks keskkaalu suurmatšiks kasahh Gennadi Golovkini vastu. 2017. aastal peetud heitlus jäi viiki ja Golovkinile jäid tiitlivööd alles.

Samal teemal

17.09.2017
GALERII JA VIDEO | Kasahhi poksistaarile jäid meistrivööd alles. Kas kohtunikud rikkusid tiitlimatši ära?
19.06.2017
10 rahamatši, mis võivad Mayweatheri ja McGregori duelli kõrval jääda vaesteks naabriteks
08.05.2016
VIDEO | Alvarez lõi võimsa nokauti, kas tegu on poksi uue supertähega?
24.04.2016
GALERII | Poksimaailma nokaudikuningas nokauteeris 22. järjestikuse vastase, ees ootab tõeline supermatš?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee