Sebastian Samuelsson. (MURAD SEZER)

Pyeongchangi olümpial laskesuusamaailma tippu tõusnud rootslane Sebastian Samuelsson viis ähvarduse täide ja boikoteerib Venemaal Tjumenis peetavat MK-etappi.

"Olen otsustanud Venemaal peetavat MK-sarja finaaletappi boikoteerida. Tähtsad võistlused ei saa toimuda riigis, kus puudub toimiv antidopinguorganisatsioon. Lisaks olen mures enda ja seal viibivate dopinguküttide turvalisuse pärast," kirjutas olümpial kulla ja hõbeda võitnud 20aastane sportlane oma täna Twitteri lehel.

Plaan küpses rootslase peas juba varem. „Loodetavasti ütleb üha rohkem sportlasi, et nemad seal ei võistle. Sportlaste poolt on tulnud palju vastukaja, et võistlused Venemaalt ära viia. Kahjuks ei kuula nad (rahvusvaheline laskesuusaföderatsioon – toim) meid,“ rääkis Samuelsson juba olümpiamängude ajal.

Tema tiimikaaslane Jesper Nelin avaldas väljaandele Aftonbladet, et Samuelsson on saanud Twitteri, Instagrami ja Facebooki kaudu Venemaalt palju pahaseid sõnumeid. "Mõned neist on isegi ähvardavad," ütles Nelin.

Tjumeni MK-etapp peetakse 22.-25. märtsini.

Jaga artiklit

9 kommentaari

O
Odin  /   21:59, 6. märts 2018
Tubli Samuelsson- Noor mees, aga jagab matsu. Ootaks, millal nn Eesti Vabariiki esindavad sportlased keelduvad Venemaa "austavast" (loe: salakavalast) kutsest nn rahvusvahelistel võistlustel osalemast.
Suuremalt jaolt on need "rahvusvahelised" võistlused üksnes endise NSVL (eestit okupeerinud riigi) koosseisu kuulunud riikide osalusel. Ja Venemaa võib täie õigusega öelda, et meie otsustame sest
iseseisvust nad ju ei väärtusta. Putin teen sõrmenipsu ja meie tõmbleme, kuna sinna ihalejad väidavad tõsimeeli, et sport ei ole poliitikaga kuidagi seotud. Oh püha lihtsameelsust!
R
Raivo  /   18:52, 6. märts 2018
Mida ta siis nii väga nüüd kardab, ka võistlusväliselt võib ju vahele jääda!?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis