Ottomar Ladva. (Alar Truu)

Ottomar Ladva mängis male maailmaliiga 9. mängudevooru viimases vastasseisus viiki Magnus Carlseniga, aidates Eesti meeskonna play-off'i.

Pro Chess League's ehk male maailmaliigas vajas Norra kohamängudele jõudmiseks kindlasti Eesti vastu võitu, kuid 20aastane Ladva suutis edukalt kolmekordse maailmameistri Carlseni rünnakuid tõrjuda ning suurmeistriga viiki mängida. 

Eesti ja Norra meeskonnad mängisid matši seega 8:8 viiki, mis tähendab, et neljandana pääsesid Ida divisjonist play-off'i just eestlased.

Eesti võistkonna Estonian Horses koosseis: Jaan Ehlvest, Ottomar Ladva, Meelis Kanep, Aleksander Volodin, Sander Kukk, Uku Valner, Siim Kanep, Nikolai Kunitsõn ning vabaagentidena Sergei Šipov (Venemaa), Avital Borutšovski (Iisrael), Sergei Bešukov (Venemaa) ja Aleksander Oništšuk (USA).

Pro Chess League on teist hooaega tegutsev maailmaliiga, mis koosneb neljast divisjonist – Ida divisjon (Ida-Euroopa ja India), Kesk (Lääne-Euroopa), Atlandi (Põhja- ja Lõuna-Ameerika idarannik) ja Vaikse ookeani (Ameerika läänerannik, Hiina, Austraalia).

Igas divisjonis on kaheksa võistkonda, kellest neli edukamat pääseb play-off'i.

Igaks matšiks tuleb välja panna neli mängijat, kelle keskmine malereiting ei ületa kokku 2500. Üle 2700 reitinguga mehed arvestatakse kui 2700, alla 2200, kui 2200. Korraga saab mängida kolm kohalikku ja üks välisagent.

Internetis toimuval võistlusel mängivad igas matšis kõik mängijad kõigi vastasvõistkonna liikmetega ühe korra läbi ehk kokku mängitakse matšil 16 partiid kiirmale ajakontrolliga 15 min + 2 sek.

Jaga artiklit

4 kommentaari

T
Tõnu Truus  /   23:47, 10. märts 2018
Male on aastate jooksul Eestile laialdamat tuntust toonud kui mistahes spordiala, mille tippsaavutused on toimunud suhteliselt lühikestel ajahetkeil. Paul Keres oli mitukümmend aastat malemaailma paremikus, osales MM prendentide turniiridel esikohakonkurentsis, tuli seitsmekordseks Maleolümpia
võitjaks NL koondises. Jaan Ehlvest, olles valitud ka Eesti parimaks meessportlaseks, võitis nii Euroopa juunioride meistri tiitli, tulles NL koondises juunioride( kuni 27-aastased) maailmameistriks kui ka meeste Maleolümpia võitjaks. Kõik need turniirid on pikaajalise toimumisperioodi tõttu olnud ka rahvusvahelise ajakirjanduse huviorbiidis. Viimasel aastakümnel on meie noored hiilanud kiir- ja välkmales Euroopa meistrivõistlustel.
Q
Qwert  /   10:04, 8. märts 2018
Väga hea uudis! Meil võiks taas hakata malet propageerima nagu nõukogude ajal ETV-s tegi Ivo Nei. Venelaste NTV kanalil oli seda veel päris pikka aega kui lahati mingeid partiisid. Huvitav oli jälgida.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis