Selveri võrkpallimeeskond.Foto: Robin Roots
14. märts 2018, 22:27

Selver jäi veerandfinaali avamängus Jekabpilsile napilt alla

Sel nädalal peetakse võrkpalli Balti liiga veerandfinaalid, et selgitada 23.-24. märtsil Saaremaal Kuressaares toimuval finaalturniiril osalejad. Täna toimus üks mäng, kui kohtusid Selver Tallinn ja Jekabpilsi Luši, ülejäänud paarid alustavad 15. märtsil.

Selver Tallinn lõpetas põhiturniiri viiendana ja sai play-offis vastaseks neljanda koha meeskonna, Läti klubi Jekabpilsi Luši. Avamäng venis maksimaalselt pikaks ja lõpuks tuli kodusaalis mänginud Selveril vastu võtta 2:3 (23:25, 25:18, 25:23, 22:25, 11:15) kaotus.

Selveri poolel ei saanud kaasa teha diagonaalründaja Taavi Nõmmistu, kes väänas viimases põhiturniiri kohtumises hüppeliigest. Nii asendas teda diagonaalis Oliver Orav ja Orava asemel tegutses nurgaründajana libero Denis Losnikov. Selveri resultatiivseimaks kerkis 19 punkti (+10) toonud Orav, 17 punkti (+9) lisas Albert Hurt ja 16 (+6) Losnikov.

Selveri vastuvõtuprotsent oli 53,3, rünnakuprotsent 43,5. Blokist saadi 15 punkti (neist 4 läks Reimo Rannari nimele), servilt 4 (eksiti 17 pallingul). Vastaste parimana tõi Rihards Pukitis 22 punkti (+10). Jekabpilsi vastuvõtt oli 59,3%, rünnak 42,7%. Blokipunkte kogunes 7 ja servipunkte 5 (vigu tehti 14).

Veerandfinaalid peetakse kahe võiduni, Selveri ja Jekabpilsi vaheline teine mäng peetakse 17. märtsil Lätis kell 20.00 ja vajadusel kolmas mäng 18. märtsil samuti võõrsil kell 16.00.

Veerandfinaalpaarid moodustusid vastavalt põhiturniiri kohtadele: 1. vs 8., 2. vs 7., 3. vs 6., 4 . vs 5.

Veerandfinaalide paarid: Saaremaa VK vs Jelgava Biolaras; Pärnu VK vs RTU/Robežardze; Bigbank Tartu vs Rakvere VK; Jekabpilsi Luši vs Selver Tallinn.