Mäng oli väga kirglik ja võitluslik. Kas seekord saavad palli kalevlased või Jenissei mängija Artjom Komissarov?Foto: Martin Ahven
15. märts 2018, 20:46

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai VTB Ühisliigas väikese vaheaja järel taas võidu, alistades tabeli punase laterna Krasnojarski Jenissei 97:88.

Kalev tegi hiilgava teise poolaja alguse, spurtides kaheksa minutiga 24:8 ja asudes juhtima 75:53. Lõpuni jäi tosin minutit, kuid nii suur edu ei tähendanud veel võitu. Donaldas Kairys võttis mõlemad mängujuhid Branko Mirkovici ja Sten-Timmu Soku hetkeks korraga välja ning Jenissei juhendaja Oleg Okulov vastas kohe maa-ala kaitsega. See lõhkus kalevlaste rütmi nõnda ära, et külalised viskasid 16 punkti järjest ja tabloo näitas vaid 75:69! Siis võttis Kairys Isaiah Briscoe pingile ning eurooplased said lõpuks maa-alaga hakkama. Kalevi 8:0 spurt seisuks 95:81 otsustas asja.

Kohtumine algas tõelise rünnakute tulevärgi tähe all. Viieminutilise mängu järel juhtisid külalised Siberist 18:14 ja Kairys oli minutilisel vaheajal rohkem kui kuri. Asi paraneski, Kalev pääses veerandaja lõpuks ette 29:25 ja teise alguses juba 38:27.

Poolaja viimastel minutitel kippus seni ladusalt veerenud rünnakuvanker seisma jääma, kuid suureks vaheajaks jäi väike edu ikka sisse - 51:45. Briscoe oli selleks ajaks visanud 13 ja Bojan Subotic 12 punkti. Kaasa ei tenud endiselt Janari Jõesaar ning täna ei lasknud hüppeliigese valu kaasa teha ka Cedric Simmonsil.

Lõpuks tegi Subotic 29 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli. Briscoe lisas 18 silma, Mirkovic 17 silma ja 7 korvisöötu ning Thomas van der Mars 12 punktile 11 lauapalli. Jenissei resultatiivseim oli Mark Lyons 18 punktiga.

Kalevil on nüüd 5 võitu ja 13 kaotust, kuid võiduprotsendilt (27,8) jäädakse ikka eelviimaseks. Meeskonnad alates seitsmendast: Astana 6 võitu ja 10 kaotust, Permi Parma 5-10, Minski Tsmoki 5-11, Riia VEF 5-12, Kalev 5-13, Nižni Novgorod 4-10 (võidsuprotsent 28,6), Jenissei 3-12. Esmaspäeval võtab Kalev vastu Saraatovi Avtodori, kes asub 15 mängust saadud 8 võiduga esikuuikus.