Olympiacosel ja Georgios Printezisel oli kehv õhtu.Foto: OZAN KOSE
15. märts 2018, 23:03

VIDEO | Olympiacos hävis kodus Barcelona vastu, Himkile raske võit

Korvpalli Euroliigas ei saanud esikolmikusse kuuluv Olympiacos üllatuslikult koduväljakul kuidagi hakkama tabeli teise poolde kuuluva Barcelonaga ja vastu võeti ülikindel 63:90 kaotus.

Poolajapausile minnes oli seis üsna võrdne, Barcelona juhtis 40:38. Seejärel võideti kolmas veerand 23:14 ja neljas veerand 27:11. Katalaanide parimana viskas Ante Tomic 19 punkti, sama mehe arvele jäi 10 lauapalli. Adrien Moerman lisas 17 silma ja lauapalle noppis ta koguni 13. Olympiacose suurimad skooritegijad olid 14 punkti visanud Jamel McLean ja Georgios Printezis.

Põnevat lahingut nähti Iisraelis, kus kohalik Tel Avivi Maccabi võõrustas Moskva oblasti Himkit. Nii avaveerandi kui poolaja võitsid külalised üsna napilt, kuid neljandale veerandile mindi juba Maccabi 66:65 eduseisul.

Lõpuks jäi kõik viimaste minutite otsutada ja veel 51 sekundit enne lõppu särasid tablool numbrid 86:86. Seejärel tabas Aleksei Šved kaugviske ning Maccabi võttis 36 sekundit enne sireeni aja maha.

Hetk hiljem viis Anthony Gill Himki juba 91:86 ette ja sealt kodumeeskond enam välja ei tulnud. Lõpuks lähevad ajalukku Himki 94:91 võidunumbrid. Gill kogus lõpuks 24 ja Šved 22 punkti, viimane jagas seejuures ka 12 resultatiivset söötu.

Bamberg sai kodus 88:79 jagu tabeli viimasest ehk Istanbuli Anadolu Efesist, sakslaste kasuks viskasid Dorell Wright ja Leon Radosevic kumbki 15 punkti, Augustine Rubit lisas 14 silma ja 10 lauapalli.

Väärt võidu teenis tabelise Belgradi Crvena Zvezda, kes sai koduplatsil 106:90 jagu Valenciast. Võitjate selgeks liidriks kerkis James Feldeine, kes viskas 28 minutiga 30 punkti.