Krista Pärmäkoski.Foto: LEHTIKUVA
Talisport
17. märts 2018, 13:02

VIDEO | VÄGEV! Soomlanna alistas lõpuduellis Marit Björgeni enda (8)

Murdmaasuusatamise MK-sari on jõudnud otsustavate hetkedeni. Täna sõitsid naised Rootsis Falunis hooaja eelviimase etapi, 10 km ühisstardiga klassikasõidus oli kiireim soomlanna Krista Pärmäkoski.

Juhtuma umbes poolel võistlusmaal, kui Marit Björgen eesotsas tempo peale pani. Grupp veniski üha pikemaks ning otsustavateks hetkedeks oli norralannale veel kannule jäänud vaid Pärmakoski. Pingelises lõpuheitluses edestaski soomlanna kanget vastast 0,2 sekundiga.

Kolmandana ületas finišijoone norralanna Ingvild Flugstad Östberg, kes kaotas võitjale 5,1 sekundit. Kodupubliku kurvastuseks jäi parim rootslanna esimesena poodiumilt välja, Ebba Anderson sai neljanda koha (+14,5).

Meeste 15 km võistlus algab kell 15.30. Homme lõppeb Faluni minituur ja ühtlasi ka MK-hooaeg jälitussõitudega. Eestlasi Rootsis kohal pole.