Eesti meistrivõistlused Jõulumäel - päike, lumi ja sõbrad - puhas kaiff!

A post shared by Karel Tammjärv (@kareltammjarv) on

15:44
VÕRKPALL

Võrkpalli naiste Balti liiga pronksikohtumises olid vastamisi TTÜ/Tradehouse ja Leedu klubi TK-Kaunas ASU. Pronks läks Leetu skooriga 3:0 (geimid 25:23, 25:14, 25:15)

Mäng alustas veidi paremini Kaunase naiskond, esimesele tehnilisele pausile mindi Leedu naiskonna 8:5 eduseisul. Geimi keskpaigas oli nende edu juba 13:7. Siis tegid TTÜ neiud 5:0 vahespurdi. Viigini jõudis Eesti klubi seisul 16:16. Vahepeal suutis Kaunas küll mõne punktiga taas ette minna, aga otsutavaid punkte mindi mängima seisult 23:23. Viimased pallivahetused mängisid siiski veidi kindlamalt külalised Leedust ja võit läks neile punktidega 25:23.

Kaunase suurim punktitooja oli Ugne Lokyte 6 punktiga. TTÜ/Tradehouse'i naiskonnas tõi 5 punkti Hanna Pajula. oodatust väiksemaks jäi eile säranud Kristel Moori panus, kes lõi rünnakul punktiks kolmeteistkümnest tõstest vaid kaks (15,4%).

Terve teine geim kulges Leedu klubi domineerimisel ja nende võit oli kindel 25:14. Punkte panustasid võitjate poolel kõige rohkem taas Ugne Lokyte (5) ja Maryia Zubrytskaya (4). TTÜ parimad selles geimis oli Hanna Pajula ja Maria Säästla, kes mõlemad tõid oma naiskonnale 3 punkti. Säästla punktidest 2 tulid serviässadest.

Kolmanda geimi alguses suutsid tehnikaülikooli neiud taas veidi paremat mängu näidata, aga seisult 7:7 läks Kaunas vaikselt, aga kindlalt oma teed. Vaikselt siiski ülekantud tähenduses, vaidlemise eest sai Kaunase naiskonna kapten Karolina Uvarovaite statistikasse liskaks punktidele ka ühe kollase kaardi. Teisele tehnilisele vaheajale mindi juba leedulannade 16:10 eduseisul ja edasine oli juba vormistamise küsimus. Kolmas geim lõppes TK-Kaunas ASU kindla 25:15 võiduga ja nii rändavadki 2018. aasta naiste võrkpalli Balti Liiga pronksmedalid Kaunasesse.

Kolmanda geimi statistikas paitab silma Egle Makauskaite, kes tõi oma naiskonnale 6 punkti, kusjuures kõik 4 tõstet lõi leedulanna ka punktiks. Kaotajate poolel oli resultatiivseim Maria Säästla 5 punktiga.

Kogu mängu parimad olid Kaunase poolelt Ugne Lokyte 14 punktiga (+7) ja Egle Makauskaite 12 punktiga (+9). TTÜ/Tradehouse tublimad olid Hanna Pajula 10 punktiga (+5, rünnakul efektiivsus 53%) ja Maria Säästla 8 punktiga (+3). Maria arvele jäi ka TTÜ naiskonna viiest serviässast kolm.

Kaunase naiskonna peatreener Vida Makauskiené oli võidu üle väga õnnelik: "Tüdrukud täitsid täna neile pandud ülesande 90 protsendiliselt. Poolfinaalis olime natuke liiga pinges ja tegime seetõttu liialt palju vigu, aga täna mängisime pingevabalt. Mul on oma tüdrukute üle väga hea meel, meil vahetus enne selle hooaja algust väga suur osa koosseisust ja hooaja eesmärk oli algselt kaheksa hulka pääseda. Final Four'i jõudmine ja nüüd veel kolmas koht on tegelikult meie jaoks sel hooajal väga hea tulemus!"

TTÜ/Tradehouse'i peatreener Marko Mett oli küll veidi löödud, aga siiski positiivne: "Olime täna veidi väsinud. Samasugust värskust nagu eilses poolfinaalis tänaseks enam ei jagunud. Aga olen oma naiskonna üle uhke, nelja parema hulka jõudmine on siiski suurepärane saavutus!"

2018. aasta Balti liiga võitja selgub kell 16:00 algavas finaalis, kus vastamisi on Tartu Ülikool/Eeden ja Alytaus-Jotvingiai Leedust.

15:31

14:38
VÕRKPALL

Võrkpalli Balti  liigas selgub täna viimane poolfinalist, kui Tartus kohtuvad otsustavas kolmandas veerandfinaalis sealne Bigbank Tartu ja Rakvere VK.

Selle paari avamängu võitis põhiturniiri kuuendana lõpetanud tiitlikaitsja Rakvere VK 3:2. Eile peetud teises kohtumises jäi 3:1 (25:20, 20:25, 25:12, 25:19) peale põhiturniiri kolmas meeskond Tartu. Seega selgub sellest veerandfinaalist edasipääseja täna, kui pall pannakse mängu Tartus kell 20.00.

Eile tagasid koha 23.-24. märtsil Kuressaares toimuvale Final Four'ile Saaremaa VK, Pärnu VK ja Jekabpilsi Luši.

Poolfinaalide paarid moodustatakse järgnevalt: põhiturniiril kõrgeima paigutuse saanud võistkond kohtub põhiturniiril madalaima paigutusega võistkonnaga. Teises poolfinaalis mängivad kaks ülejäänud edasipääsejat.