Jalgrattasport

Maaris Meier kirjutas Eesti rattalukku uue peatüki 

Toimetas Mart Treial, 20. märts 2018, 12:43
Maaris MeierFoto: Teet Malsroos
Maaris Meier sai esimese eestlasena Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu (UCI) naistreeneri litsentsi.

Tegemist oli jalgrattaspordi naistreeneritele mõeldud koolitusprogrammiga, kuhu valiti igalt kontinendilt vaid kaks osalejat.

Samal teemal

Eesti ühe edukama maastikuratturi sõnul oli koolitus (kahe osaline: treeneri- ja mehaanikukoolitus) väga aktiivne ja hariv.

„Lisaks teooriale ja paksudele raamatutele oli võimalus omandatut ka reaalselt näidistrennide näol praktiseerida," lausus Meier pressiteaet vahendusel. "Mehaanikukoolitus lõppes praktilise eksamiga, kus pidi rattal erinevaid asju seadistama. Treenerikoolitus, mis koosnes kodutöödest ja praktilistest ülesannetest, võeti kokku klassikalise teooriaeksamiga."

Meier usub, et omandatud rahvusvaheline treeneri sertifikaat lihtsustab treeneritöö edaspidist praktiseerimist, sest annab teatud kindlustunde, et lisaks juba varasemale kogemusele on lisandunud ka tugev teoreetiline põhi ja tehnilised oskused.

„Loodan tulevikus tihedamalt teha koostööd Eesti noorte ratturitega ja aidata ala populariseerimisel ka alaliitu. Mõtteid edaspidiseks on palju ning nüüd tuleb vaid teha konkreetsed plaanid selleks, et innustada Eesti noori end maastikurattaga siduma. Kindlasti jätkan ka laagrite korraldamisega ja hobimaastikuratturite innustamisega. Samuti on uus sertifikaat loonud võimaluse luua oma klubi ning mõtted sel teemal on peas juba ka keerlemas,“ võttis Meier oma tulevikuplaanid kokku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee