2016. aasta maailmameister Nico Rosberg.Foto: ANDREJ ISAKOVIC
Ohtuleht.ee 21. märts 2018 14:03
Kuigi soomlasest vormel-1 maailmameistri Keke Rosbergi poeg Nico peab end sakslaseks, lähevad tema sõnad meie põhjanaabritele ikkagi korda.

2016. aastal maailmameistriks tulnud ja seejärel karjääri lõpetanud Nicolt uuriti, keda peab ta pühapäeval algaval vormel-1 hooaja eel kõige kiiremateks pilootideks.

„Kui rääkida ainult kiirusest, siis ei saa mitte keegi vastu Lewis Hamiltonile. Ta on kindlasti number üks,“ vahendab Ilta-Sanomat Rosbergi sõnu. „Temaga üsna samal tasemel on vaid Sebastian Vettel, võib-olla ka Fernando Alonso.“ Nimetatud kolmikule järgnevad 32aastase mehe arvates Red Bulli mehed Daniel Ricciardo ja Max Verstappen.

Miks ei maininud Rosberg kaht oma isa kaasmaalast, Valtteri Bottast (Mercedes) ja Kimi Räikköneni (Ferrari)? Bottase olukorda kommenteerides tunnistas endine maailmameister, et teoreetiliselt võib ta tulevikus oma tiimikaaslast ehk Hamiltoni veidi ohustada. Räikkönen olevat sakslase sõnul aga täiesti kindlalt Ferrari paremuselt teine sõitja ja kõik panused pannakse Vettelile.