Avo KeelFoto: Alar Truu
23. märts 2018, 22:22

Saaremaa publik šokeeris Avo Keelt: vahetate passivärvi nagu mõned 90ndate alguses (13)

Pärnu võrkpalliklubi juhendaja Avo Keel üllatas täna Balti liiga poolfinaalis Jekabpilsi Lusi vastu paljusid, kui võttis teise geimi alguses Kevin Saare pingile ning saatis tema asemel väljakule nädal tagasi 17aastaseks saanud Märt Tammearu. Ometi suutis noor mängumees peatreeneri ootusi täita, rünnates efektiivselt, tuues kokku kaheksa punkti ning häbeneda ei jäänud ka kaitsetöö. Avageimi 24:26 kaotanud Pärnu võitis Tammearu toel kolm järgmist 25:20, 25:19, 25:12 ning edenes 3:1 võiduga homsesse finaalmängu. "Raske on [vahetustega] mitte rahule jääda. Noor poiss sai just 17 ning rünnakuefektiivsus täna ligi 70% ning servi vastuvõtt oli ka igati tipp-topp. Selle koha pealt natukene kartsin enne, aga lõpuks mängis väga kõva mängu," lahkas Keel hoolealuse esitust. Miks aga oli selline käik üldse vajalik? "Kevin [Saar] ei tulnud endaga toime. Meil oli esimeses geimis ilus vahe ja lõpu eel võimalused... kõik oli tehtud, aga ei saanud lihtsalt hakkama, pole midagi t