Sebastian Vettel sai magusa võidu. Foto: Asanka Brendon Ratnayake
Vormel 1
25. märts 2018, 09:44

Vormelihooaja avaetapil näitas Vettel valitsevale maailmameistrile Hamiltonile tagatulesid (4)

Vormel-1 hooaja esimese võistluse Austraalias Melbourne´is võitis Ferrari piloot Sebastian Vettel, kes jättis seljataha Lewis Hamiltoni (Mercedes).

Eesotsas otstati võistlus boksipeatusega. Stardijoonelt sai esimesena minema Hamilton, tema seljataga Kimi Räikkonen ja kolmandana Vettel - just nagu kvalifikatsiooniski.

Küll aga läks Vettel konkurentidest hiljem korralisele boksipeatusele, just siis kui turvaauto rajale tuli, ning pääses sellega mõlemast mööda. Viimastel ringidel Hamilton veel üritas, kuid sakslasele ohtlikuks ei saanud.

Finišis oli Vetteli edu Hamiltoni ees 5,036 sekundit. Teise poodiumikoha kindlustas Ferrarile Räikkonen (+6,309). Hea võitluse tegid neljanda - viiendana lõpetanud Daniel Ricciardo ja Fernando Alonso. Austraallane alustas võistlust 8., hispaanlane 11. kohalt.

Võistluse pidi pooleli jätma viis meest.