Olümpia

Maailmas tuntud jooksjatest kolmikõdedel on kodumaal raske treenimiseks raha leida (42)

Ärileht, 27. märts 2018, 09:03
LILY LUIK, LIINA LUIK, LEILA LUIK  Martin Ahven
Õdede Luikede nimi jõudis olümpia eel ja ajal miljardilise auditooriumi ette: nende tegemisi kajastasid New York Times, Reuters, NBC, Washington Post, The Sun, BBC ning mitmed Skandinaavia, Saksamaa ja Aasia väljaanded. Ärileht kirjutab, et vaatamata suurele meediakärale ja Eestile tuntuse toomisele on kolmikõdedel ikkagi treenimise jaoks raha leidmisega raskusi.

Leila sõnul suured spordijuhid lubasid enne olümpiamänge, et kõik seal osalevad Eesti sportlased saavad järgneva kahe aasta jooksul 500 eurot kuus. „Jutt sinna jäigi. Valitud hakkasid saama," kurdab Leila, et kui nad raha teenimiseks tööle läheksid, ei saaks nad ju enam treeningutele piisavalt aega pühendada.

Rio olümpiamängudel ajalugu teinud Leila, Liina ja Lily Luik valmistuvad 2020. aasta Tokyo olümpiamängudeks tiiminime all Trio to Tokyo, soovides järgmistel suvemängudel teha taas ajalugu ja maratonidistantsil kolmekesi finišeerida.

Rio olümpiamängudel kaks aastat tagasi maailma tähelepanu pälvinud kolmikõed Luiged on viimastel hooaegadel keskendunud lühematele distantsidele ja üldisele füüsilisele ettevalmistusele, et olla parimas vormis siis, kui on aeg OM-normatiivide täitmiseks ehk järgmisel hooajal. Luikede tiheda treeningkava vahele on mahtunud osalemine Toyota suures rahvusvahelises mainekampaanias „Start Your Impossible“.

42 KOMMENTAARI

j
juga 28. märts 2018, 02:01
Et kui oleks tunduvalt rohkem raha, siis järgmisel olümpial oleks kohad 96. , 113. , ja kolmas õde lonkaks ka lõpuni. Kasvõi 6 tundi ja viimasena. Ja ega nad nüüd tohutu arenguhüppe tegemiseks enam väga perspektiivikas vanuses ka ole.
r
27. märts 2018, 22:49
Raha on vaja siis, kui joostakse poodi piima järgi.
Loe kõiki (42)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee