FC Flora naiskond. Foto: FC Flora
28. märts 2018, 21:30

Flora šokeeris Morkovkina debüütmängus Pärnut ja napsas hooaja esimese tiitli endale

Eesti naiste jalgpalli superkarikas lõpetas Tallinna Flora penaltiseeria järel Pärnu JK seitsme aastase valitsemisaja. Flora läks viimasel seitsmel aastal naiste superkarika võitjaks tulnud Pärnu vastu kahel korral juhtima.  43. minutil avas mänguskoori Lisette Tammik, kuid teise poolaja alguses viigistas Kristina Bannikova. Teistkordselt asus Flora juhtima 68. minutil, kui täpne oli Mari Liis Lillemäe, kuid tosin minutit hiljem vastas Pärnu poolelt Anastasija-Grazyna Štšerbatšenia. Seisuga 2:2 kohtumise normaalaeg ka lõppes. Seega otsustati tänavuse hooaja esimese tiitli omanik penaltiseerias, kus näitasid raudsemat närvi Flora naised, võites 3:2. Otsustava löögi tegi Flora talvine täiendus Maarja Saulep.

Ühtlasti oli tänane mäng mullu sügisel putsad varna riputanud ning treeneritoolile siirdunud Anastassia Morkovkina esimeseks ametlikuks kohtumiseks Pärnu eesotsas.

Naiste meistriliiga saab oma alguse sel laupäeval. Tiitlit asub kaitsma viimasel kaheksal aastal tšempioniks tulnud Pärnu JK, kes on oma valitsemisperioodil pidanud vastu võtma vaid kaks kaotust, millest viimane juhtus kuus aastat tagasi, kui Tartu Tammeka alistas pärnakad 1:0. Floral seevastu on ette näidata seitse järjestikust hõbemedalit.