Tallinn Open. (Kris Süld)

Täna, 30. märtsil sai Saku Suurhallis avalöögi Euroopa suurim noorte maadlusturniir Tallinn Open 2018 - Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus. Võistlus toob kokku 2100 noort maadlejat üle kogu maailma, sh näiteks USA-st ja Lõuna-Aafrikast. Kokku on Eestisse oodata 25 riigi sportlaseid.  
 
Ühtekokku astub kreeka-rooma, vaba- ja naistemaadluses mattidele 2100 last ja noort, kelle seas on tulevikutähti nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Eestlastest tasub kindlasti silma peal hoida neidudel Maarja Plaseril ja Viktoria Vessol, kes mõlemad saavutasid 2017. aastal Euroopa meistrivõistlustel vastavalt õpilaste ja kadettide vanuseklassides hõbemedalid.
 
Noormeestest tuleb esile tuua kadetid Hans Uku Leitham (2016. EM kadettide pronks) ja Edvin Kin (kadettide MM-i 8. koht). Samuti tasub silma peal hoida Richard Karelsonil, kes on juba taset näidanud välisvõistlustel ning toonud koju mineva aasta Tallinn Open esikoha. Samuti tuleb jälgida viimast aastat juunioride vanuseklassis tiitlivõitu jahtivat Deniss Bolunovi, kes on täiskasvanute vanuseklassi kolmekordne Eesti meister ning 2014. aasta Euroopa kadettide viies mees.
 
Välismaadlejatest on väga kõrget taset oodata nii Venemaalt, Valgevenest kui ka USA-st, kust võistlema tulevad oma vanuseklasside absoluutsed tipud. Nii näiteks saab naistemaadluses kaasa elada Euroopa meistrivõistluste kuldmedalistile ja 2016. aasta kadettide Euroopa meister venelanna Daria Gerašimovale ning 2017. aasta õpilaste Euroopa meister Anastasia Kozlovale.

Samuti tasub jälgida valgevenelase Nikita Muraško tegemisi, kellel on ette näidata oma kaalukategoorias 2017. aasta Euroopa meistrivõistluste hõbe õpilaste vanuseklassis. USA noormeestest on taset näitamas USA ja Lõuna ning Põhja-Ameerika 2017. aasta kadettide meister Hunter Lewis. Tallinn Open tiitlit tuleb kaitsma Lewise kaasmaalane Grayson Clark, kes eelmisel aastal krooniti oma vanuseklassi võitjaks kreeka-rooma maadluses.
 
Erikülalistena on Tallinn Open võistlustel kohal ja abis 2008. aasta olümpiahõbe Venemaalt Alena Kartašova ja tuntud USA kreeka-rooma maadluse koondise peatreener Matt Lindland, kellel on ette näidata olümpiahõbe. 

Võistluse käekäigul ja tulemustel saab silma peal hoida SIIN.
 
Tallinn Open 2018 ajakava:

 • Reede, 30. märts
  18.00 LAV-EST maavõistlus (vabamaadlus)
  19.30 FIN-EST maavõistlus (kreeka-rooma)
 • Laupäev, 31. märts
  9.00 – avatseremoonia
  9.30 – 20.00 kreeka-rooma maadlus
 • Pühapäev, 1. aprill
  Kell 9.00 – 18.00 naiste- ja vabamaadlus

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis