Aaron White palli korvi surumas. Foto: Twitter @bczalgiris
30. märts 2018, 21:57

KAUNAS ON ROHELINE! Žalgiris hävitas metsiku lõpuspurdiga Moskva CSKA

Korvpalli Euroliigas sai Kaunase Žalgiris play-off mängude asetust silmas pidades üliolulise võidu. Täna alistati koduväljakul Euroliiga liider Moskva CSKA 85:73.Külalised Moskvast pääsesid küll kiirelt 4:0 ette, kuid kui Žalgiris kolmeminutilise mängu järel omakorda juhtohjad haaras, ei lasknud leedulased nendest tükk aega lahti. Avaveerand kuulus võõrustajatele 23:18 ning ainult Leo Westermanni üleplatsikolmene suutis CSKA kaotusnumbrid poolajaks soliidse(ma)ks (42:48) muuta.

Kuigi kolmanda veerandaja keskel pääsesid venelased isegi korra juhtima (57:56), vajasid Dimitrious Itoudise hoolealused veerandaja lõpus taas lõpusireenikolmest, et viimase vaatuse eel vahe nelja punkti peale (60:64) vähendada.

Viimane veerandaeg osutus aga täielikult rohelise meeskonna show'ks. Kuigi veerandaja avakorv kuulus CSKA-le, tegi Žalgiris pärast seda nelja minutiga 16:0 vahespurdi. Pärast seda polnud võitjas enam kahtlustki ning lõpusireeni kõlades särasid tablool Žalgirise 85:73 võidunumbrid.

Kodumeeskonna resultatiivseim oli täna 17 punkti toonud Brandon Davis. Kahekohalise arvu punktideni jõudsid veel Kevin Pangos (15 + 11 söötu), Paulius Jankunas (13) ja Antanas Kavaliauskas (11). CSKA rünnakutevankrit vedasid Nando De Colo (18) ning Kyle Hines (12).

Samal ajal tundis võidurõõmu ka Madridi Real, kes alistas võõral väljakul Crvena zvezda 82:79. Hispaania klubile päästis võidu 24punktiga nende resultatiivseimaks tõusnud sloveen Luka Doncic 24 punktiga. Serblaste eest säras Alen Omic 25 punktiga.
Õhtu esimeses mängus alistas Malaga Unicaja lisaajal 87:85 Piraeuse Olympiacose. Võitjate sangariks tõusis 12 punkti visanud James Augustine.
Õhtu lõpetas Panathinaikos, kes seljatas koduplatsil Valencia 75:56.