Pärnu võrkpallurid. Foto: Alar Truu
30. märts 2018, 22:35

Pärnu andis ülikooliklubile suvepealinnas õppetunni

Täna alustasid Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriat Pärnu VK ja TTÜ. Kodusaalis mänginud Pärnu andis mitmele põhimehele pärast eelmisel nädalavahetusel peetud Credit24 Meistriliiga finaalturniiri puhkust, ent võttis sellele vaatamata veenva3:1 (25:18, 25:18, 24:26, 25:12) võidu.

Pärnu poolel ei teinud täna põhimeestest kaasa sidemängija Markkus Keel, temporündaja Harri Palmar ja nurgaründaja Taavet Leppik, ent nende asemel said vajalikke mänguminuteid ka noored mehed. Sidemängijana tegutses Karl Lilles ja ühe nurgaründajana Märt Tammearu, kirjutab volley.ee.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 18 punktiga (+9) Robert Juchnevic, Toms Švans lisas 12 silma (+4) ja Kevin Saar 11 (+5). Avo Keele juhendatava meeskonna vastuvõtuprotsendiks kujunes 51,7, rünnakuid realiseeriti 48,4-protsendiliselt. Blokipunkte teeniti 11 (neist 5 tõi Švans) ja servipunkte 6 (servivigu tehti 17).

Pea eranditult noortest mängijatest koosneva TTÜ poolel oli puudu ainus kogenum mängumees Tauno Lipp, kes haigestus. TTÜ suutis kõige rohkem vastupanu osutada kolmandas geimis, mis suudeti 26:24 enda kasuks keerata, ent siis jaks rauges. TTÜ edukaimana tõi Dmitri Korotkov 15 punkti (+6), Mihkel Nuut lisas 12 silma (-2). TTÜ vastuvõtt oli 54,3%, rünnak 33 protsenti. Blokiga koguti 10 ja serviga 4 punkti (pallingul eksiti 16 korral).

Pärnu ja TTÜ järgmine kohtumine peetakse 1. aprillil kell 16.00 Tallinnas, Lilleküla Gümnaasiumis ja kolmas mäng vajadusel 2. aprillil kell 19.00 Pärnus.

Kaks poolfinalisti on tänaseks aga juba selgunud: Saaremaa VK teenis poolfinaalikoha põhiturniiri võidu eest, Bigbank Tartu alistas kahel korral oma veerandfinaali vastase Järvamaa ja tagas samuti koha poolfinaalis.

Bigbank läheb poolfinaalis kokku Pärnu ja TTÜ paari võitjaga. Saaremaa vastane tuleb paarist Selver Tallinn - Rakvere VK. Selle paari avamängu võitis kolmapäeval 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) Selver.