Nõmme Kalju ründaja Liliu.Foto: Stanislav Moshkov
31. märts 2018, 15:04

Kalju pääses Paidest ehmatusega, Zelinski ja Kristal leppisid viiki (1)

Eesti jalgpallimeistrivõistluste 6. voorus jätkas head hoogu Nõmme Kalju, kes alistas Paides 4:1 sealse linnameeskonnda.

Tõsi, nõmmekate pärastlõuna polnud üdini positiivne. Esiteks kulus neil skoori avamiseks 42 minutit (Liliu penaltist). Teiseks õnnestus Paidel teise poolaja alul mänguseis viigistada (Kristofer Piht 49. min).

Kalju võidu võtmeks osutus täna brasiillane Liliu, kes suunas Trevor Elhi nurgalöögist seisuks 2:1 (72. min) ja tegi eeltöö 3:1 väravale (82. min Robert Kirss). Lõppseisu vormistas 90+3. minutil Rimo Hunt.

Liliu kerkis viie tabamusega liiga väravaküttide edetabeli tippu.

Samal ajal kohtusid Pärnus vanad sõbrad ja koondisekaaslased Indrek Zelinski ning Marko Kristal, kes mõned aastad tagasi istusid koos Levadia treenerite pingil. Nüüd on Zelinski esimest hooaega Pärnu Vapruse, Kristal Viljandi Tuleviku juhendaja.

Esimeses omavahelises duellis lepiti 1:1 viiki. Tõnis Vihmoja keerutas kodumeeskonna 35. minutil kaunilt juhtima, kuid Yosuke Saitol õnnestus 59. minutil Kristen Kähri hea diagonaalsööt meetrilt Pärnu võrku lüüa. Pisut varem oli Saito sahistanud suluseisust.

Koos eelmise hooajaga on Vaprus nüüd 26 liigamängu järjest võiduta.