Robert Lewandowski tegi Dortmundi vastu, mida tahtis. Foto: MICHAELA REHLE
31. märts 2018, 21:53

JULM! Lewandowski häbistas oma endist koduklubi

Saksamaa jalgpalli kõrgliigas oodati täna põnevat matši, sest vastamisi läksid vanad rivaalid Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia. Ometi nähti lõpuks tablool 6:0 skoori.

Koduväljakul mänginud Bayern tegi sotid selgeks juba avapoolajal, mis võideti 5:0. Kaks väravat oma endisele koduklubile lõi Dortmundis staariks sirgunud Robert Lewandowski, ühe lisasid James Rodriguez, Thomas Müller ja Franck Ribery. Teisel poolajal vormistas Lewandowski kübaratriki.

Ühepoolne mäng tõi esile ka omapärast statistikat: nimelt tegi Borussia tipuründaja Michy Batshuayi avapoolajal 13 pallipuudet, millest viis tükki olid väljaku keskpunktist palli lahti mängimised.

Dortmund lasi Bundesligas endale viimati viis väravat lüüa 1978. aastal, kui poolajapausiks oldi Mönchengladbachi vastu 0:6 kaotusseisus. Toona lahkuti väljakult koguni 0:12 kolakaga.

Bayern on 69 punktiga meistrivõistluste liider, järgnevad Schalke (52 punkti), Dortmund (48) ja Leipzig (46). Kõigil on peetud 28 kohtumist.