Tallinna Selveri mehed võivad rõõmustada. Foto: Robin Roots
1. aprill 2018, 18:56

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste viimane veerandfinaal kujunes äärmiselt kummaliseks

Võrkpalli Eesti meistriliigas on selgunud poolfinalistid. Viimasena kindlustas koha nelja parema seas Tallinna Selver, kes alistas seeria kolmandas mängus 3:2 (18:25, 25:8, 25:19, 15:25, 15:5) Rakvere.

Kahe võiduni peetava veerandfinaaliseeria esimese mängu võitis Selver kolmapäeval kindlalt 3:0. Eile Rakveres jäi omakorda peale kodumeeskond 3:2. Seega naasti taas pealinna, et pidada otsustav lahing.

Matš kujunes üsna kummaliseks, sest mõlemalt poolt esines suuri tõuse ja mõõnu. Avageimi võitis Rakvere üsna muretult 25:18. Seejärel panid aga võõrustajad oma paremuse maksma koguni 25:8(!) ja viigistasid seisu.

Kolmanda geimi võitis taaskord Selver 25:19 ning jõuti poolfinaali lävele. Noor meeskond aga asja ära ei vormistanud ning Rakvere viis matši ülikindla 25:15 paremusega otsustavasse geimi. Nüüd aga näitas taas võimu Selver, kes koguni 15:5 geimivõiduga nelja parema hulka jõudis.

Kohtumise parimaks tõusis Oliver Orav, kes tõi Selverile 18 punkti, lüües sealjuures 5 serviässa. Rakvere parim oli Elia Lulla 14 silmaga.

Poolfinaalis läheb Selver vastamisi põhiturniiri võitja Saaremaaga. Täna 3:2 TTÜ alistanud Pärnu jagab finaalkoha ära Tartuga.