Noored maadlejad Saku suurhallis. Foto: AK0 LEHEMETS
Maadlus
1. aprill 2018, 20:50

MEDALISADU: Eesti maadlejad teenisid Euroopa suurimalt turniirilt ligi poolsada poodiumikohta (2)

Tänaste vaba- ja naistemaadluse matšidega pandi punkt 30. märtsist 1. aprillini väldanud Euroopa suurimale noorte maadlusturniirile Tallinn Open. Täna võitsid eestlased juurde 22 medalit, kokku võideti kahe päeva ja kolme maadlusstiili peale 49 medalit. Naistemaadluses võitis Eesti kokku kolm medalit ja kõik kuldsed. Kullasära tõid kadetid Viktoria Vesso (65 kg, EMÜ SK) ja Marta Pajula (69 kg, Tapa) ning õpilaste vanuseklassis võistelnud Abigail Tikerpalu (62 kg, Korrus3). Vesso enda hinnangul tagas talle täna võidu eelkõige tehnika ning vastaseid hindas ta tugevaks. Järgmiseks eesmärgiks on ta endale seadnud medalivõidu Ukrainas Kiievis aprilli lõpus toimuvatelt kadettide Euroopa meistrivõistlustelt. Vabamaadluses tuli Eestile kokku 19 medalit, millest 5 kulda, 10 hõbedat ja 4 pronksi. Juunioride vanuseklassis tõi Eestile kulla Erik Reinbok (74 kg, Kuldkaru). Õpilaste vanuseklassis võitis kulla Rasmus Liisma (85 kg, Aberg). Noorte vanuseklasside kuldmedalid said kaela Andre

Noorte sportlaste jaoks jätkub maadlusfestival rahvusvahelise laagriga Saku Suurhallis, kust võtab osa ligikaudu 300 noort maadlejat. Täiskasvanud maadlejaid ootab aga ees 7. aprillil toimuv XXXI Kristjan Palusalu mälestusvõistlus, kust võtab osa üle 200 sportlase, sh Eesti tippmaadlejad eesotsas Heiki Nabiga.