Meldoonium, mida maailmas tuntakse ka mildronate'i nime all, lisati keelatud ainete nimestusse 2016. aastal. (Pavel Lisitsyn / SPUTNIK / SCANPIX)

Euroopa Käsipalli Föderatsioon (EHF) otsustas dopingupatustajate tõttu tühistada Venemaa U19 käsipallinaiskonna tulemuse 2017. aasta EM-ilt, võttes neilt nii ära Sloveenias toimunud tiitlivõistluse hõbemedalid. 

Jaanuari keskpaigas teavitas rahvusvaheline alaliit, et kolm Venemaa käsipallurit jäi tagantjärele toimunud testimise käigus vahele keelatud ainete kasutamisega ning määras neile 20kuulise võistluskeelu. EHFi teatel patustasid noored neiud meldooniumiga. 

Ühtlasi peab Venemaa alaliit tasuma 20000 euro suuruse rahatrahvi ning nende koondist ei lubata järgmise kaks aastat U19 naiste tiitlivõistlustele. Venelastel on võimalus otsust edasi kaevata seitsme päeva jooksul. 

Venemaa naiskonna diskvalifitseerimisel tõusevad hõbedale taanlannad, pronksise autasu saavad tagantjärele kätte Ungari neiud. Mulluse EMi võitis Prantsusmaa. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

J
Jüri  /   17:02, 3. apr 2018
Eeldusel, et ikka tegu oli meldooniumiga (mitte analüütilise leiuga, mille üks võimalus on meldoonium) - võtaks siis juba C-vitamiini (Venemaal toodetud variandi) ka mängu ja saaks kõigist vene sportlastest lahti!!!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis