Talisport

USKUMATU: Suusatamise OM-pronks sõidab iga päev tunniks ajaks tanklasse dopingukontrolli ootama (12)

Toimetas Ville Arike, 3. aprill 2018, 19:24
Anastassia Sedova Pyeongchangi olümpial. AFP/Scanpix
Veebruaris peetud Pyeongchangi taliolümpial naiste 4 x 5 km teatesuusatamises pronksmedali võitnud Venemaa naiskonda kuulunud Anastassia Sedova elu on päris omapärane. Nimelt sõidab ta iga päev tunniks ajaks kodulinnast välja, bensiinijaama, et oodata dopinguküttide võimalikku külaskäiku!

Põhjus on asjaolus, et Anastassia ja tema samuti tippsuusatajast vend Pjotr Sedov elavad Sarovis, mis on Venemaa üks tuumauuringute keskusi ja seetõttu suletud linn. Ent ülemaailmsesse ADAMS-süsteemi kuuluvad sportlased peavad päevas ühe kindla tunni jooksul olema dopinguküttidele kättesaadavad.

"RUSADA (Venemaa antidopinguagentuur - toim) taastamise üks tingimusi oli see, et sportlased ei tohi varjuda suletud linnadesse," rääkis Sedova portaalile teamrussia.pro. "Seetõttu peame sõitma linnast viis kilomeetrit välja, ühte tanklasse. Istume autos ja ootame - äkki keegi tuleb," lisas suusataja, kes on koos vennaga valinud ajavahemiku kella 18st 19ni.

Siiamaani pole Sarovi külje alla ilmunud veel ükski dopingukontroll. "Me ei taha saada kollast kaarti ja enda mainet rikkuda," selgitas Sedova. "Nõnda kulutame iga päev tunni oma elust. Minul lapsi pole, Pjotril aga on tütar - tema peale oleks seda tundi parem kulutada."

12 KOMMENTAARI

u
uluss 5. aprill 2018, 01:37
See sportlane oli minu mäletamist mööda Tammert.
s
Stakan K. Butõlkin 4. aprill 2018, 17:57
Aga kas nii ei võiks kokku leppida et on telefonitsi kättesaadavad ja on kohustatud ilmuma kohale mingi mõistliku aja jooksul kokkulepitud kohta väljaspool tsooni( 1 tund nt)kasvõi sinnasamasse linnaäärsesse tanklasse. Võiksid ju tanklas passimise asemel olla kodus või ükskõikus
Loe kõiki (12)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee