Liverpooli meestel oli, mida tähistada.Foto: AFP/Scanpix
Meistrite liiga
4. aprill 2018, 23:48

Barcelona alistas Roma 4:1!

VIDEOD | Hullumeelsed 31 minutit aitasid Liverpooli poolfinaali lävele (1)

Liverpool ja FC Barcelona tegid tugeva avalduse poolfinaali suunas, sest alistasid koduväljakul vastavalt Manchester City 3:0 ja AS Roma 4:1.

Kusjuures Liverpool pani võidule aluse väga tugeva esimese poolajaga, mille jooksul löödi kõik kolm väravat. Nime said protokolli kirja Mohamed Salah (12. min), Alex Oxlade-Chamberlain (21. min) ja Sadio Mane (31. min). Tänavu ülivõimas City oli justkui enda hale vari ega teinud sisuliselt ühtki (ohtlikku) rünnakut.

Teisel poolajal City kosus ja Liverpool andis järele, kuid tulemust see Pep Guardiola meeskonnale ei toonud. Korra käis pall Liverpooli väravas, kuid kohtunikud fikseerisid suluseisu. Halva uudisena tabas Jürgen Kloppi Salah kubemevigastus, mis lõpetas egiptlase mängu juba 52. minutil.

Vigastatud Ragnar Klavan ei kuulunud Liverpooli koosseisu.

Nüüd on Liverpool püsinud eurosarjades Anfieldil alistamatuna juba 15 mängu järjest (10 võitu, 5 viiki). Viimati kaotati 2014. aasta oktoobris 0:3 Real Madridile.

City ei suutnud Liverpooli värava raamide vahele teha ühtki pealelööki. Viimati läks neil nii kehvasti 2016. aasta oktoobris.

Mohamed Salah 1:0 (12.min):

Alex Oxlade-Chamberlain 2:0 (21. min):

Sadio Mane 3:0 (31. min):

Barcelonal läks selle võrra lihtsamalt, et Roma aitas võõrustajaid kahe omaväravaga. Muide, Barca kasuks on tänavu Meistrite liigas löödud juba viis omaväravat, mis on rohkem kui ühegi teise satsi hüvanguks kogu ajaloo vältel.

Lisaks tasub märkida, et 4:1 värava autor Luis Suarez lõpetas sahinaga 392 päeva pikkuse põua Meistrite liigas.

Daniele De Rossi 1:0 (38. min ov):

Konstantinos Manolas 2:0 (55. min ov):

Gerard Pique 3:0 (59. min):

Edin Džeko 3:1 (80. min):

Luis Suarez 4:1 (87. min):

Mõlema paari korduskohtumised toimuvad 10. aprillil.