Aleksandr Legkov. (LUCY NICHOLSON)

Sotši olümpiamängude suusakuningas Aleksandr Legkov, keda ei lubatud dopingukahtluse tõttu Pyeongchangi taliolümpiale, on otsustanud oma sportlaskarjäärile joone alla tõmmata. 

"Tänan teid kõiki, kes te olete minu profikarjääri jooksul mind toetanud ning armastan teid selle toetuse eest väga," sõnas 34aastane venelane reedel Hantõ-Mansiiskis toimunud pressikonverentsil. "See on minu kodulinn ning see on koht, kus ütlen head aega rahvusvahelistele võistlustele."

"Kohtume teiega ka edaspidi, kuid mitte suurtel suusaradedel, vaid kohalikel võistlustel ning maratonidel," jätkas ta. "Teavitan teid täna oma rahvusvahelise sportlaskarjääri lõpust."

34aastase venelase suurim triumf sündis neli aastat tagasi Sotši olümpial, kui ta krooniti 50 km vabatehnikasõidu olümpiavõitjaks. Lisaks pistis ta kodustelt tiitlivõistlustelt tasku 4x10km teatesõidu hõbemedali. 

Möödunud aasta novembris teavitas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK), et Legkov oli üks mitmest Venemaa sportlasest, kes jäi Sotši olümpial vahele keelatud ainete tarvitamisega. Kuigi esialgu võeti talt ära mõlemad olümpiamedalid, tagastati need talle pärast seda, kui spordikohus leidis, et ROK-il puuduvad kindlad tõendid, mis tõestaksid mehe dopingusüüd. 

Maailmameistrivõistlustelt on Legkovil ette näidata 2007. aasta teatesõidu hõbe ning 2013. aasta teatesõidu pronksmedal. 
Jaga artiklit

2 kommentaari

V
Vanamees  /   08:31, 8. apr 2018
Ja milline suuskar meil ilma templita on ,tsirkus...!
M
Muix  /   00:20, 8. apr 2018
No miks ta siis niisama lihtsalt püssi põõsasse viskas?

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis