Saaremaa mängumehed. Foto: Alar Truu võrkpall
10. aprill 2018, 22:20

Saaremaa on kolmandast finaalist vaid ühe mängu kaugusel

Täna peeti Tallinnas Audentese Spordihallis Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria teine mäng tiitlikaitsja Selver Tallinna ja Saaremaa VK vahel. Kui seeria avamängus ei suutnud Selver võita ühtegi geimi, siis täna saadi kätte geimivõit ehk Saaremaa jäi peale tulemusega 3:1 (25:13, 25:21, 17:25, 25:21).

Saaremaa resultatiivseimad olid võrdselt 19 punktiga võitu panustanud Hindrek Pulk (+3) ja Tomaš Halanda (+13). Saaremaa vastuvõtuprotsent oli 50, rünnakuid realiseeriti 43,8-protsendiliselt. Nii bloki- kui servipunkte kogunes 7, kirjutab volley.ee.

Selveri poolel tõi Taavi Nõmmistu 16 punkti (+8), Oliver Orav lisas 13 silma (+2). Selveri vastuvõtt oli 44,4%, rünnakuprotsent 34,6. Blokist teeniti 10 punkti, servil löödi 7 ässa.

«Kolmandad geimid on meile väga rasked. Ei tea, kas väsime ära või ei suuda keskenduda. Kõik mõjutab: hooaja lõpp ja kevad on,» sõnas Saaremaa temporündaja Mihkel Tanila mängujärgselt Kanal12 videointervjuus ning avaldas lootust, et finaalid mängitakse Pärnus. «Muidu oleks jube pikk maa.»

Finaali pääsuks on vaja võita kolm kohtumist, seeria kolmas mäng toimub 14. aprillil Kuressaares.

Teise finalisti selgitavad põhihooaja teine ja kolmas meeskond Pärnu ja Bigbank Tartu. Selle paari avamängu võitis 3:1 (24:26, 25:19, 25:19, 25:21) Tartu, teine kohtumine toimub 12. aprillil kell 19.00 Tartu Ülikooli spordihoones.